Doğan Kopal ile Sarışınlık ve Sarı Saçlar Üzerine…

Türkiye’nin önde gelen kuaför salonu Bahçecik Kuaför’den Doğan Kopal, orijinal ve seçkin saç bakım ürünlerinin en güvenilir adresi kuaforumden.com’un Görüntülü Destek Uzmanı Şefika Zorlu ile sarı saçlar ve sarışınlık üzerine konuştu. Kopal, sarışınlar için favori bakım ürünlerini de paylaştı. (İlgili video aşağıdadır.)

Sarışınlığın Türkiye’da çok popüler olduğunu belirten Doğan Kopal, “Sert pigmentlere sahip oldukları için Türk kadınları için sarışınlık  zor bir süreç. Sarışın olan kadınların açlarında hep bir kızıllaşma problemi vardır. Profesyonel markalar bizim için çok güzl ürünler üretiyor. Bize gelen saçın yapısı da çok önemli. Doğru ürünlerle saçın yapısını güçlendirebiliyoruz” dedi. 

Doğan Kopal, saç rengini korumak, ağır kimyasal işlemler sonrasında sarı saçları sağlıklı ve güçlü tutmak için sarışınlara özel favori ürünlerini de paylaştı.

Sarışınlık ve Sarı Saçlar Üzerine
Instagram @mmbahcecik

SARI SAÇ PROBLEMLERİ

Sarışın kadınların en çok yaşadığı problem nedir? 

Doğan Kopal: Problemlerin başında saçın uzamaması geliyor. Yapılan işlemler, saçın yapısını ve dokusunu bozan ağır işlemler. Ancak, eskiye nazaran kullandığımız ürünler çok güçlü, saçın nem dengesini, dokusunu ve yapısını çok güçlendiren ürünler var. Hem salonda hem evde devam edilen bakım ürünleri…. Bu ürünlerle yapısı bozulan sarı saçı sağlıklı ve güçlü kılabiliyoruz.  Saç kremleri, maskeler, saç serumları ve yağlar saçın yapısına çok olumlu etki edebiliyor. 

Biz açma işlemi yaptıktan sonra, saçı sonrasında bir süre bakıma alırız. Ürünler anında etki ederek saçın yapısını ciddi anlamda düzeltiyor. Artık pazarda gerçekten iyi sonuçlar elde ettiğimiz ürünler var. 

Sarışınlıkla ilgili olarak size en çok gelen soru nedir?

Doğan Kopal:  Kızıllaşma problemi en büyük şikayetlerden biri. İki-üç sene önce soğuk sarı saç trendi vardı. Çok da talep oldu. Kızıllaşma sorunu yaşamamak için sarışınlığı çok üst seviyeye getirmemiz gerekiyor. Tabii, her saç buna müsait olmuyordu. Son yıllarda saçın kızıllaşmasını, doreleşmesini engelleyen ürünler de çıktı, müşterilerimiz de çok memnun kaldılar. 

Sarışınlık ve Sarı Saçlar Üzerine
Instagram @mmbahcecik

2021 SARI SAÇ TRENDLERİ

Bu yılın sarı tonları ne?

Doğan Kopal: Doğallığa yönelik bir trend var. Herkesin kendine özel bir rengi var, bunu bulup doğru sarıyı yakalıyoruz. İkili renklendirmelerde, röfle ya da balyajda daha doğal tonlamalar, saçta sadece sarıyı değil birkaç rengi görebildiğimiz saçlar artık gündemde.

SARI SAÇLAR İÇİN EN İYİ BAKIM ÜRÜNLERİ

Deneyimlerinize göre sarışınların saçlarının parlıklığını ve pürüzsüzlüğünü uzun süre koruyan en favori ürününüz nedir?

Doğan Kopal:  Kerastase Blond Absolu ürününün sadece sarışınlara yönelik olarak formüle edilmiş yeni ve inanılmaz bir serisi var: Kerastase Cicaextreme… Şampuanımaskesibakım yağı seri halinde kullanıldığında, özellikle işlem yaptığımız röfleli saçlarda ütülenmiş gömlek gibi pürüzsüz bir dokuya şahit oluyoruz. Ben bu ürünü kullandıktan sonra sarışın bayanlar, saçları yıkandıktan sonra ben daha hiçbir şey söylemeden saçlarındaki muhteşem dokuyu hissediyor ve bunu dile getiriyorlar. Kerastase Cicaextreme ürünleri gerçekten de  %94 daha güçlendirilmiş, %81 daha nemli saçlara kavuşmanızı sağlıyor ki bu gerçekten de çok yüksek, güçlü bir oran. CicaextremGece Serumu joker bir ürün. Gece serumları normalde sürdürdükten sonra durulanan ürünlerdi, Ciceextreme gece serumu ise durulanmadan saçta bırakılıyor. Ürünü kullandıktan sonra saçlar pamuk gibi  oluyor. Saçın dokusunun biraz daha kalınlaşması ve nemlenmesi ile birlikte parlaklık da ortaya çıkıyor. Çok etkilendiğim ve yüzde yüz etkisini gördüğüm bir seri.  

Bu ürünler ince telli saçlarda bir basıklık yaratıyor mu?

Hayır, çünkü saçın yapısını zaten yüzde 94 oranında güçlendirdiği için çok sönük ve ince durmuyor. 

Sarışınlar için diğer bir güçlü ürün serisi: Davines Heart of Glass

Sarışınlar için Olmazsa Olmaz: Mor Şampuan

Önerilenler

Benzer İçerikler