Pandemi, Kuaförlük & Sektör Temsilcileri 4 – Mustafa Demirbağ

“Pandemi, Kuaförlük & Sektör Temsilcileri” başlıklı haber dosyamızın dördüncü konuğu KD (Kuaförler Derneği) Antalya Şubesi Temsilcisi Mustafa Demirbağ.

Hairist: 2020, pandemi, salonların kapatılmasının etkileri, büyüme-küçülme ve genel olarak bu döneme ilişkin düşüncelerinizi paylaşabilir misiniz?

Mustafa Demirbağ: Açık konuşmak gerekirse, 2020 yılında iki aylık bir kapanmanın da sonucunda kuaför sektörü olarak ilk 6 ay zorlu bir süreç yaşadık, fakat yaz döneminin gelmesiyle birlikte hizmetlerimizde bir artış söz konusu oldu. Aralık ayında başlayan kısıtlamalarla beraber yıl toplamına baktığımızda yüzde 40’a yakın bir daralma söz konusu oldu.

2021’e yaklaşımım çok karamsar değil. Öncelikle geride bıraktığımız 2020 senesini doğru analiz edip dersler çıkararak 2021 yılına doğru bir planlama ile daha umutlu girdiğimizi düşünüyorum ve 2020 yılında alınan KDV kararının 2021 yılında da devam etmesini umuyorum.

kuaför sektörü

Hairist: Kuaför salonu sahiplerine ve çalışanlarına önerileriniz nedir?

Mustafa Demirbağ: Sevgili meslektaşlarıma ve onların ekip arkadaşlarına önerim, motivasyonlarını yüksek tutmaları ve mümkün oldukça iletişim halinde kalmaları. 2021 yılının devamında her şeyin güzel olacağına inanıyorum.

“Pandemi, Kuaförlük & Sektör Temsilcileri” haber dosyasındaki diğer röportajlar:

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meslek Komitesi Temsilcisi Yusuf Koçyiğit

Ankara Ticaret Odası Kuaför, Berber ve Güzellik Uzmanları Meclis Üyesi Ömer Sarıoğlu

İzmir Ticaret Odası 21. Meslek Komite Başkanı ve Meclis Üyesi Osman Çapa

Önerilenler

Benzer İçerikler