Doğum Sonrası Estetiği Nedir?

Kategori

Doğum ve sonrasındaki süreçler, vücutta birtakım değişikliklere sebep olur. Doğum Sonrası Estetik işlemleri ise bu değişikliklerden memnun olmayanlar için geliştirilen özel bir uygulama. İlk olarak ünlü kişilerde ve yurt dışında görülen bu estetik işlemler, günümüzde oldukça yaygınlaştı. Özellikle magazin programlarında sıkça yer alması ve oldukça hızlı sonuç vermesi sebebiyle, doğum yapan kişiler arasında sıklıkla tercih ediliyor. Peki doğum sonrası estetiği nedir? Hangi işlemler yapılır? İyileşme süreci nedir? Bu işleme başvurmak isteyen okurlarımız için tüm bu detayları yazımızda sizlere sunacağız. İsterseniz gelin hemen yazımıza geçelim.

Doğum Sonrası Estetiği Nedir?

Genelde doğumla alakalı olarak şekil değiştiren bölgelere uygulanmaktadır. Yani genel olarak meme bölgesi ve karın bölgesi ile alakalı işlemler doğum sonrası estetiği müdahaleler arasında yer alıyor. Doğumdan sonra aldığınız fazla kilolar, hareketsizlik sebebiyle vücudunuzda oluşan yağlanmalar ve karnınızda oluşabilecek sarkık deriler, liposuction ve karın germe gibi işlemlerle istediğiniz şekle dönüştürülebiliyor.

Kişiden kişiye farklılık gösteren doğum sonrası değişikliklerine göre farklı tür ameliyatlar olmak da mümkün. Kişisel olarak doktorlar sizi muayene edecek ve isteklerinizi dinleyeceklerdir. Karın bölgesinin dışında kişilerde meme büyümesi, meme sarkması gibi durumlar ortaya çıkabilir. Doğum sonrası estetiği içerisinde, meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme gibi operasyonlar da yer alıyor. Estetik doktorunuzla, yaptırmak istediğiniz bölgeler hakkında bir konuşma gerçekleştirebilir, ardından kişiye özel ameliyatlarla istediğiniz vücuda kavuşabilirsiniz.

İyileşme Süreci

Aslında doğum sonrası estetiğinden sonra direkt olarak evinize gidebilir ve normal hayatınıza dönebilirsiniz. Fakat ilk birkaç gün size yardım edecek bir arkadaşınızın, eşinizin veya akrabanızın yanınızda bulunması şart. Çünkü birkaç gün için oldukça bitkin ve hassas olacaksınız. Rutinlerinizi bile gerçekleştirmekte zorlanacaksınız.

Ayrıca tamamen iyileşene kadar vücudunuzdaki doğum sonrası etkiler devam edecek. Merak etmeyin hemen sonuç gösteren değişiklikler de olacak tabii ki. Fakat minimum bir ay boyunca bazı bölgelerinizde ağrı ve kızarıklık gibi şikayetleriniz olabilir. İşlemin sonuçlarını daha iyi alabilmek istiyorsanız, kesinlikle düzenli spor alışkanlığı kazanmalı, ameliyattan sonra ağır kaldırmamaya dikkat etmeli ve kötü alışkanlıklardan kesinlikle uzak durmalısınız.

Önerilenler

Benzer İçerikler