Sorumluluk ve Meslek Liseleri

Meslek Liseleri ve Yüksekokullarda kuaförlük eğitimi alarak kuaförlük yapmayı tercih eden ve kuaförlüğü meslek okulunda farklı disiplinlerle bir arada öğrenen yeni bir kuşak var karşımızda.

Farklı ihtiyaçları, farklı beklentileri çerçevesinde bu okullarda okuyan geleceğin kuaförleri okul-sektör işbirliği çerçevesinde sektörle bir araya geliyor.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Artistik Kuaförler Derneği arasında imzalanan protokol çerçevesinde belirlenen pilot okullarda kuaförlük bölümlerinde okuyan öğrencilerle mesleki paylaşımlarda bulunulacak ve öğrencilerin sektöre adaptasyonu ile sektörün tercih edilirliği arttırılacak.

Bu işbirliği çerçevesinde destek veren firmalardan olan Eczacıbaşı-Schwarzkopf, L’Oréal Professionnel ve Wella Professional bünyesinde eğitimler düzenlenmeye başladı. Ardından AKD üyeleri arasından gönüllü olarak proje içerisinde yer almak isteyen üyelerin katılımıyla öğrencilerle paylaşımlar başladı.

Bu paylaşımlardan ilki Fatih’te Selçuk Kız Meslek Lisesi’nde AKD Başkanı Hakan Köse’nin katılımıyla gerçekleşti. Kişisel Gelişim ve İşletmecilik konularında öğrencilerle paylaşımda bulunan Hakan Köse’ye AKD Eğitim Komisyonu Başkanı Habip Örs ile Estetica Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Erkan Güzel de eşlik etti.

Projenin ilerleyen kısımlarında AKD bünyesinden farklı üyeler  ‘kişisel gelişim ve işletmecilik’, ‘topuz teknikleri’ ve ‘kesim teknikleri’ konularında pilot okullarda deneyimlerini paylaşacaklar.

Herhangi bir beklenti olmaksızın, gönüllülük esasıyla yerine getirilen proje gerek yapısı gerekse de katılım sayısı olarak sektörde ilk olma özelliği taşıyor.