Mustafa Demirbağ ile Saç Kesimi Üzerine…

Orijinal ve seçkin saç bakım ürünlerinin tek adresi kuaforumden.com’un Görüntülü Destek Uzmanı Şefika Zorlu, Antalya MD Kuaför’ün Kurucusu Mustafa Demirbağ ile saç kesimi üzerine bir araya geldi. Zorlu, Demirbağ ile saç kesiminin önemi, dikkate alınması gereken unsurlar ve bir kesimden ne beklenmesi gerektiği üzerine söyleşti.

İşte o söyleşiden alıntılar: 

“Bir kadın saç kesiminden memnun değilse, kıyafet alışverişine yönelir”

Mustafa Demirbağ ile Saç Kesimi Üzerine
Instagram @mdkuaforofficial

Mustafa Demirbağ: Saç kesimi söz konusu olduğunda bütün sorumluluk sadece kuaföre bırakılmamalı. Kişi beklentisini açık bir şekilde kuaföre anlatabilmeli, kuaför de kesmek istediği saçın yüzüne ne etki vereceğini, farklı alternatiflerin yüze nasıl yansıyacağını açıklayabilmeli ama son kararı yine müşteri vermeli. Saçın uzunluğunun, kısalığının, orta boy olmasının bir önemi yok, önemli olan şu: o saç kesimi kadını ya da erkeği nasıl gösteriyor? Yorgun mu, enerjik mi, spor mu, klasik mi, enerjik mi, seksi mi, romantik mi?.. Bu şuna benziyor: bir tişörtün çok pahalı olmasının bir önemi yok, önemli olan giydiğinizde içinde kendinizi nasıl hissettiğiniz. İyi bir saç kesimi kadın için çok önemli. Eğer kadın saç kesiminden memnun değilse, kıyafet alışverişine yöneliyor ki bu çok daha masraflı. Saç kesiminden memnun olan bir kadın basit bir tişörtle çarşıya da gider, sevgilisiyle buluşmaya da…  

Mustafa Demirbağ ile Saç Kesimi Üzerine
Instagram @mdkuaforofficial

“Doğru ürünü kullanmadıkça saç kendini göstermez”

Mustafa Demirbağ: Öncesi, sonrası fotoğraflar Instagram’da çok etkili, çok da ilgi görüyor. Çok köklü değişiklikler beni ürkütüyor. İnsanı önce heyecanlandırabilir ama hedef bir insanı değiştirmek yerine, onun güçlü yanlarını ortaya çıkarmak olmalı. Ben “bir kadını değiştirmek” fikrini sevmiyorum. Saça harcanan para çok önemli. Dünyanın en iyi saçını da kestirsen, en iyi renklendirmeyi de yaptırsan, o devamlılığı sağlamak, doğru ürünleri kullanmadıkça saç kendini gösteremez. Ben kozmetiğin gücüne çok inanan biriyim. Yani, saçı kökten değişen  bir kadın o an bir Instagram pozu için mutlu olabilir ama evde mutlu olduklarına inanmıyorum.

Instagram @mdkuaforofficial

Kesimden ne beklenmeli? 

Mustafa Demirbağ: Bir kadın saçını kestirdikten sonra, hala haftada iki gün kuaföre gidiyorsa bir sorun vardır. Ya da evde kendi başına saçını şekillendiremiyorsa ya kuaföründe ya da kuaförüyle olan iletişiminde bir sorun var demektir. Ürünü ya doğru kullanamıyordur ya da kozmetiğin gücünü bilmiyordur. Her kesimde biz müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için uğraşıyoruz. İyi bir kesimden beklenti de bu olmalı. Yaşam çok hızlı, insanların zamanları yok. Bize saç kestirmekten çok, doğru öneriler almak ve kestirecekleri saçı büyük uğraşlar vermeden rahatça kullanabilmek için geliyorlar. Saçı rahat kullanabilmenin yolu da doğru ürünler kullanmak.

Instagram @mdkuaforofficial

Önerilenler

Benzer İçerikler