fbpx

MİİN 2021 S/K Koleksiyonu Pandemiyi Göz Ardı Etmiyor

Kategori
MİİN 2021 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul (MBFWI) kapsamında ilk dijital defilesini sergileyen MİİN by Kadir Kılıç’ın “Her Şey Tek Bir An’ın İçinde Sessizce Oluyor”  adlı 2021 Sonbahar Kış Koleksiyonu, pandemi sürecinde değişen tüketici alışkanlıklarını göz önünde tutarak moda kavramını işlevsellikle buluşturuyor.

MİİN 2021 Sonbahar Kış Koleksiyonu
MİİN

Zero sanat hareket ruhuyla kurgulanan “Miin, Kadir Kılıç koleksiyonu”na sanatçı Kalben’den özel beste

Zero sanat hareketi ruhuyla kurgulanan Mimin Kadir Kılıç koleksiyonu, sanatçı Kalben tarafından da güzel bir sürprizle kutlandı.

MİİN 2021 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Tasarımcı Kadir Kılıç tarafından titizlikle hazırlanan koleksiyonun defilesi için Kalben, prodüktörlüğünü Ümit Kuzer’ in söz ve bestesini kendisinin üstlendiği bir şarkı hazırladı. Tasarımcı Kadir Kılıç, “MiiN kadınlarına hayat veren koleksiyonun ruhuna uygun o kadar güzel bir şarkı yaptığı için Kalben’e sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Durağanlaşan, değer yargılarını kaybeden sanat dünyasına bir eleştiri ve hatırlatma… Yeniye olan imkan çabasının mümkün olduğunu savunan “Zero Sanat Hareketi” ruhu ile kurgulanan bir koleksiyon. İlkbahar Yaz veya Sonbahar Kış değil, zamansız. MiiN’ in 5 yıl, 10 sezonluk envanterinin sentezi olan yeni koleksiyon, pandemi sürecinde değişen tüketim eğilimlerini de göz önünde bulundurarak modanın yeni normali için öneriler sunuyor.

MİİN 2021 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Koleksiyonda yer alan tasarımların bir bölümünde; Kadir Kılıç’ın 2013 yılında Floransa’da hazırladığı eskiz defterinden izleri, bir bölümünde ise giysiye dönüşmüş Otto Piene resimlerini göreceğiz.

“Siyahın farklı kumaş ve doku kombinasyonları. Kırmızı, gri ve süt kahvelerinin oluşturduğu kombinler, dünden bugüne ve yarına kadar uzanan MiiN kadın siluetleri. Şortların ve asimetrik kesim tişörtlerin ön planda olduğu gündelik giyim örneklerinde boyundan gelen çantalar 2021 Yaz’ına selam çakıyor. Kış 2020 koleksiyonundan en sevdiğimiz klasikleşen Miin siyahlarında deri detaylar görüyoruz.

MİİN 2021 Sonbahar Kış Koleksiyonu

“Tarihi Yarımada İstanbul’un karşısında olan Galataport İstanbul Rıhtımı’nın nefis İstanbul Boğazı kıyısında süzülen MiiN kadınlarında doğallık ön planda.” diye özetliyor Kadir Kılıç.

Koleksiyonun Stil Danışmanlığını üstlenen Berfin Canay Kılıç; MiiN silüetlerinde “Kendin Ol” mottosunu vurguladıklarını söylüyor.

Defilenin müziğinde ise, sevgili Kalben’in Zero sanat ruhundan hareketle yazdığı nefis bir metin ile karşılaşıyoruz. Prodüktörlüğünü Ümit Kuzer’ in üstlendiği müzik tasarımı, Kalben’in eşsiz sesi ile MiiN kadınlarına hayat veren defile Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul (MBFWI) 15.sezonu Türkiye Tanıtım Grubu, nun (TTG) desteğiyle gerçekleşti.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz