Genital Estetik Nedir? Genital Bölge Estetiği

Kategori

Kadınların cinsel organı olan vajinada oluşan birtakım problemler hem kendi hayatlarını hem de cinsel birlikteliklerini olumsuz yönde etkilemektedir. Genital estetik, vajina bölgesinde istenmeyen oluşumların estetik operasyon ile düzeltilmesi işlemlerini kapsar. Bunlar vajina daraltma, iç dudaklarının küçültülmesi veya dış dudakların düzenlenmesi gibi çeşitli estetik işlemlerini içerisinde barındırıyor. Vajina estetiği olarak da adlandırdığımız bu estetiği dileyen her kadın yaptırabilmektedir.

genital estetik

Genital Estetik Yöntemleri

Genital bölgeye uygulanacak estetikler oluşan probleme bağlı olarak farklı tedavi yöntemleriyle yapılıyor. Ameliyatlar da genellikle genel anestezi altında, gerektiği takdirde lokal anestezi ile uygulanıyor. Şimdi bu yöntemleri inceleyelim.

Labioplasti: vajinada labium dediğimiz yapı, kalın ve dolgun olan dış dudaklar ile daha ince olan iç dudaklara verilen isimdir. Bu dış ve iç dudaklarda farklı sebeplerden ötürü sarkmalar ve uzamalar meydana gelebilir. Labioplasti ise vajinal dudaklarda oluşan sarkmaların küçültülmesi ve şeklinin düzeltilmesi işlemlerini kapsar. Bu genital estetik operasyonundan sonra yaklaşık bir ay süre içerisinde cinsel ilişkiye girilmemesi öneriliyor.

Vaginoplasti: Yapılan doğumlar sebebiyle vajinada oluşan genişlemeler hem fonksiyonel olarak hem de cinsel ilişkide kişiye rahatsızlık verebiliyor. Bu durumda vajinal daraltma ameliyatı dediğimiz vaginoplasti estetiği çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Vajina estetiğinde genişleyerek oluşan fazlalık doku alınır ve bu şekilde vajina daraltma gerçekleştirilir. Bu yöntem cerrahi olarak yapılmakta birlikte son dönemde kısa sürede lazer ile de yapılabiliyor.

Perineoplasti: Genellikle zor bir doğum süreci geçiren kadınlarda görülen vajinanın genişlemesi durumu için yapılan bir estetik yöntemidir. Perineoplasti oluşan şekil bozukluğunu düzeltmek ve anormal genişlemeyi ortadan kaldırmayı hedefler.

Mons pubis: Kişinin isteğine göre, vajinanın dış dudaklarının dolgunlaştırılması işlemidir. Uzun zaman almayan küçük bir işlem olarak da nitelendirebiliriz.

Genital Estetik Ameliyatlarında Nelere Dikkat Edilmeli?

Vajina estetiği yaptıracak olan kişilerin sigara kullanmaması gerekiyor. Bu yüzden ameliyat olacak kişinin bir süre boyunca sigara kullanımından uzak durması tavsiye ediliyor. Aynı zamanda aspirin türevi ağrı kesiciler de kişi tarafından kullanılmamalıdır. Sürekli kullandığım bir ilaç var diyorsanız, estetik yapacak olan hekiminize danışarak ondan alacağınız talimatlara göre ilacınızı kullanmalısınız.

Genital Estetiğin Kişiye Kattıkları

Vajina estetiği yaptıran kişilerin ilk önce kendilerine olan özgüvenleri büyük oranda artıyor. Bununla birlikte vajinanın estetik bir görünüme kavuşması, mayo veya bikini giyildiğinde de iyi bir görünüm ortaya çıkartıyor. Estetiğin yapılma sebeplerinden biri olan cinsel ilişkide de oluşan problemler ortadan kalkıyor diyebiliriz.

Önerilenler

Benzer İçerikler