fbpx

Met Gala 2022: Kırmızı Halının En Çok Konuşulan Saçları

Met Gala 2022 etkinliği, görkemli tasarımlar ve çarpıcı saçlarla yine dünyanın en çok konuşulan organizasyonlarından biri olmayı başardı.

Dünyanın en Avant Garde kırmızı halısı, dokulu uzun katlı görünümler ve yenilikçi topuzlarla dikkat çekti. 2022 yazına aşırı uzun saçların ve dokulu buklelerin damga vuracağı aşikar.

İşte Met Gala 2022’nin en çok konuşulan saç tasarımları ve bu saçların ardındaki kuaförler

1. Kaia Gerber

Güzelliğiyle annesi Cindy Crawford’ı bile geride bırakan Kaia Gerber de benzer şekilde yumuşak dokuya sahip ve bele kadar uzanan saçlarıyla katıldı. Gerber’in, ünlü saç tasarımcısı Guido Palau tarafından şekillendirilen saçları, göz kamaştıran hacimli iri dalgalarıyla gecenin en çok konuşulan stillerinin başında yer aldı.

Kaia Gerber Met Gala 2022

2. Kim Kardashian

Kim Kardashian, kendisiyle özdeşleşen esmer görünümünde büyük bir dönüşüm yaparak platin sarı saçlarıyla karşımıza çıkarak büyük bir sansasyon yarattı. Ancak saçları kadar, dünyanın en pahalı elbisesi olan kostüm seçimiyle de çok konuşuldu. Ünlü yıldız, geceye Marilyn Monroe’nun 1962’de dönemin başkanı John F. Kennedy’nin doğum gününde söylediği “İyi ki Doğdun, Başkanım” şarkısını söylerken giydiği ikonik elbiseyle katıldı.

4,8 milyon dolarlık elbise, Believe It or Not Müzesi’nde karanlık ve ısı kontrollü bir kasada muhafaza ediliyor ve müzayedede satılan en pahalı elbise olma rekorunu elinde tutuyor.

Kim Kardashian Met Gala 2022
Kim Kardashian, Met Gala 2022

Elbise öyle değerliydi ki Kim kırmızı halıdan çıkar çıkmaz orijinal elbiseyi replikasıyla değiştirdi.

Kuaförü Chris Appleton, bir süredir görünümünde büyük bir değişiklik yapmak isteyen Kardashian’ın saçlarını Met Gala için sadece bir gün içinde platin sarısına dönüştürdü. Bu oldukça zor bir süreç olduğu için normalde açık olması düşünülen saçları stilize topuzla şekillendirildi. Bunun nedeni, saç dipleri ile uçları arasındaki renk farkını daha az görünür hale getirmekti.

3. Sarah Jessica Parker

Sarah Jessica Parker, Met Gala’da ihtiyacı olan teatral görünüm için Philip Treacy imzalı cesur bir şapka le saç tasarımcısı Serge Normant tarafından şekillendirilen dokulu kabarık saçları mükemmel bir şekilde eşleştirildi.

S.J.P
Sarah Jessica Parker, Met Gala 2022
Sarah Jessica Parker Met Gala 2022

4. Caroline Trentini

Kuaför Erol Karadağ, Caroline Trentini’nin saçlarını arkaya doğru taranmış özel bir topuz ile bambaşka bir boyuta taşıdı.

Caroline Terentini Met Gala 2022
Caroline Trentini, Met Gala 2022

5. Sophie Turner

Sarı ve ardından bakır tonlarındaki saçlarıyla tanıdığımız Sophie Turner, saç rengini koyu kızıla dönüştürerek trend olan uzun saçlarla boy gösterdi. Yıldızın belini aşan uzun kızıl bukleleri çok denizkızı tarzında çok parlak dalgalarla şekillendirildi. TAşırı uzun dalgaları yaz sezonunun en trend stillerinden biri olarak gösteriliyor. Sophie Turner, kat kat dalgalarıyla uyumlu bordo göz makyajı ve çarpıcı kırmızı rujuyla olağanüstü görünüyordu.

Sophie Turner Met Gala 2022
Sophie Turner, Met Gala 2022

6. Vanessa Hudgens

Vanessa’nın abartılı ve seksi elbisesiyle kombinlenen örgülü ve toplu kabarık saçları kıvrılmış, yukarı doğru örülmüş ve başının tepesine sabitlenmişti. Kuaför Danielle Priano, bu “ultra yoğun tam örgüyü, bir topuz haline getirmeden önce her bir örgüyü elmasla sararak gotik bir görünüm elde etmek istedik,” dedi.

Vanessa Hudgens
Vanessa Hudgens, Met Gala 2022

7. Alicia Keys

Alicia Keys, kuaför Fesa Nu’nun dekoratif diskler ve mini tüylerle bezenmiş örgüsü ile göz kamaştırıyordu.

Alicia Keys, Met Gala 2022

Fotoğraflar: Getty Images

Met Gala 2022

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz