fbpx

Mert Erkan Sonbahar Kış 2021 Koleksiyonu

Kategori

Mert Erkan Sonbahar / Kış 2021 koleksiyonu Mutabakat Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul (MBFWI) kapsamında dijital olarak sunuldu.

Yenilikçi stiller

Bir Mert Erkan klasiği

Moda tasarımcısı Mert Erkan, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında Sonbahar / Kış 2021 koleksiyonunu tanıttı.

Mert Erkan Sonbahar Kış 2021 koleksiyonu
Mert Erkan Sonbahar Kış 2021 koleksiyonu
Mert Erkan Sonbahar Kış 2021 koleksiyonu

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un (MBFWI) 15. sezonu, Türkiye Tanıtım Grubu katkılarıyla www.mbfwistanbul.com ve dijital platformlar üzerinden tanıtıldı. Defile çekimleri Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Defilede toplam 18 görünüm sunuldu. “Mutabakat” adını verdiği koleksiyonda, markanın olmazsa olmazı volümlü ve hacimli formların yanı sıra çizgisel yüz siluetlerinden oluşan baskı ve nakışlar, pilise detayları ve klasik triko parçalar hakim. Şık ve kışkırtıcı stiller, modern görünümler koleksiyonda yer aldı.

Mert Erkan Sonbahar Kış 2021 koleksiyonu

Detaylarda saklı güzelliğin kıyafetlerde ön plana çıktığı koleksiyonda minimalist tarz dikkat çekiyor. Tüller, farklı dokuların birleşmesi ile oluşan elegant ve sofistike stiller ile şekillenen kreasyonda modern stiller yer alıyor.  Gizemli ve benzersiz kıyafetlerin yer aldığı koleksiyonda saçlar da sade ve güzel. Trend renkler ve sıra dışı görünümlerin görüldüğü koleksiyonda Mert Erkan’ın çizgisini yansıtan stiller ön planda. Konsepti ve yenilikçi yapısı ile moda severlerin beğenisine sunulan koleksiyonda özgün kıyafetler dikkat çekiyor.  

Mert Erkan Sonbahar Kış 2021 koleksiyonu

Bu sezon ilk kez trikoyu da koleksiyonuna dahil eden tasarımcı, alışılmışın dışındaki silüetlerle tamamlayıcı el yapımı aksesuarları birleştirerek ortaya zamansız ve tarafsız bir styling anlayışı yarattı. Koleksiyonda ağırlıkla; poplin, tül, ipek ve yenilikçi kumaşlar ön plandaydı. Renklerde ise; mor, gri, beyaz ve bej tonları yer aldı. Klasik ve modern tarzın bir arada kullanıldığı kıyafetlerde alışılmışın dışında görünümler öne çıkıyor

Mert Erkan Sonbahar Kış 2021 koleksiyonu

Hikayesini tüm kendi yönleriyle, iyi ve kötü yanlarıyla kabul etme, kendine dönüş, öze sığınma, kendi ile mutabık olma ve bilinçlenme anlayışından alan koleksiyonda, bu anlayışı temsil eden görünümler oluşturuldu.

Koreografisini Asil Çağıl’ın gerçekleştirdiği defilede; Miss Turkey 2018 birincisi Şevval Şahin, Best Model of Turkey 2019 birincisi Derya Ekşioğlu ve Itır Esen de yer aldı.

Mert Erkan Sonbahar Kış 2021 koleksiyonu

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un (MBFWI) 15. sezonu Türkiye Tanıtım Grubu’nun (TTG) desteğiyle gerçekleştiriliyor.

Mert Erkan ile röportajımıza göz atmak için tıklayın.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz