Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir? Kaş Estetiği Nasıl Yapılır?

Kategori

Yüz hatlarımızı tamamlayan ve günlük ifadelerimizde, özellikle mimiklerimizde bize çok yardımcı olan kaşlarımıza çok önem veririz. Fakat yaş aldıkça veya genetik faktörler sebebiyle kaşlarımızda gevşemeler ve düşüklük gibi türlü problemler ortaya çıkabiliyor. Bu problemler beraberinde görüş açısını daraltma, göz açmakta zorlanma ve yorgun bir görünüm oluşturma gibi farklı sorunları getiriyor. Peki çözümü yok mu? Elbette var. Estetik açıdan kaş kaldırma ameliyatı ile kaş düşüklüğü ortadan kaldırılabilir.  Kişiler genellikle kaş estetiğine başvurarak hem güzel bir görünüm elde ediyor hem de bu sorunlardan kurtuluyor.

Kaş Estetiği Nedir?

Yaşlanmaya bağlı olarak alın ve kaş çevremizde oluşan çizgileri ve özellikle kaş düşüklüğünü ortadan kaldırmak için yapılan estetik operasyondur. Alın germe operasyonu ile birlikte adlandırılan kaş estetiği sonucunda kişinin yüzü daha genç bir görünüme kavuşur ve kaş düşüklüğü yerini dik ve güzel kaşlara bırakır. Kaş kaldırma ameliyatı tek başına yapılmakla birlikte alın germe ve şakak germe operasyonlarını da içerebilir.

kaş kaldırma ameliyatı

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kaş kaldırma operasyonu içerisinde birden fazla yöntemi barındırmaktadır. Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen kaş kaldırma yöntemlerinin başında da endoskopik kaş aldırma gelmektedir. Bu yöntemin seçilmesinin asıl sebebi küçük kameralar ile yapılarak herhangi bir ameliyat izi oluşmamasıdır. Aynı zamanda iyileşme süreci de diğer yöntemlere nazaran daha kısa sürmektedir. Olumsuz bir özelliğinden bahsetmek gerekirse de, kaş kaldırma ameliyatı sırasında saç çizgisinden bir kesik yapıldığı için saç kaybı meydana gelebiliyor.

Genel olarak tanımlamak gerekirse kişi genel anestezi altına girmek zorunda değildir. Lokal anestezi veya sedasyon ile ameliyat gerçekleştirilebilir. Yüz hatlarınızda farklı istekleriniz veya problemleriniz varsa yapılacak olan ameliyat göz kapağı veya alın germe operasyonları ile birlikte de yapılabilir. Ortalama yarım saat süren kaş estetiği sonrası normal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Kaş Kaldırma Estetiği Sonrası

Sizi rahatsız eden kaş düşüklüğünüz ve görme alanınızın daralması yaptırdığınız estetik sonrası artık hayatınızda var olmayacaktır. Kaş kaldırma ameliyatının iyileşme süreci genellikle bir hafta ile on gün arasında değişkenlik gösterebiliyor. Fakat görme alanınızın genişlemesi ve daha dinç bir görünüme sahip olmanız bu günlerin hızlıca geçmesini sağlayacaktır. Kaş kaldırma ameliyatı dileyen herkesin başvurabileceği bir estetiktir. Kadın ve erkek yaş sınırı olmadan kaş estetiğine başvurabilir.

Önerilenler

Benzer İçerikler