2021’de Makyajda Öne Çıkanlar

Yıldırım Özdemir Bebek‘ten makyaj uzmanı İrem Yanar, 2021 makyajında öne çıkanları Hairist ile paylaştı:

2021 makyaj trendleri nelere işaret ediyor? 2020’nin doğal makyajlarıyla artık vedalaşıyoruz! 2021 yılının makyajları oldukça iddialı olacak.

Yeni yılda gözlerde eyelinerlar ön plana çıkıyor. Bakır farlar ise her sene olduğu gibi bu yılın da gözbebeği olacak. Gözlerde bal rengi ışıltılı göz kalemlerini daha çok göreceğiz. Bu da gözlerin odak noktası olmasını sağlayacak. Daha da cesur bir adım atarsak keskin gölgelerle belirginleşmiş elmacık kemikleri, likit allıklarla bütünleşmiş olacak. Kaşlarda sıklıkla yapılan kaş laminasyonu işleminin bize bıraktığı etkilerden dolayı, kaş jöleleri makyaj çantalarının vazgeçilmez bir parçası olmaya aday. Yazın görünüm olarak ışıltı saçan ten makyajlarının kış mevsiminde mat halini  görebilirsiniz. Highlighterlar (Aydınlatıcılar) ise yerini ışıltılı Primer’lara bıraktı bile. Dudak makyajında glosslar artık vazgeçilmezimiz! Kırmızı ruj dikkat çekiciliğiyle eyeliner ile çok güzel bütünleşen bir görünüm sağlayabilir.

2021 makyaj
@houslabs, Instagram

Fondötensiz görünümün, cildi mümkün olduğunca çıplak tutan bir trendin hakim olduğu 2001’de fondötensiz ama parlak bir ten ön planda. Cildiniz doğal olarak parlamasa bile nemli bir balsam, primer ya da serumla ışıl ışıl parlayan tenler elde edebilirsiniz. 

2021 makyaj
@namvo, Instagram

Kaşlar, son on yılda heykelsi Instagram kaşlarından son zamanların ince kaşlarına kadar pek çok şekilden geçti. 2021 makyaj trendlerinde kaşlar önemli bir rol üstleniyor; kaşlarda yeni moda güçlü bir kemer görünümü. Eyeliner ve rimel her makyaj rutininin vazgeçilmezi olmaya devam edecek, yanar döner renkler kesinlikle ilkbahar trendi olacak. Pembeleri, sarıları, mavileri ve yeşilleri göreceğiz. Bu renkler ilkbaharda kendini daha çok hissettirecek.

Ağırlıklı olarak gözlere odaklanan 2021 makyajı için cesur göz kalemlerini ya da farda mücevher tonlarını stoklamayı unutmayın. Kaş kalemi ve kaş jeliyle yaratılan dolgun kemerli görünümle belirgin kaşlar öne çıkacak. 

Gözünüzün kıvrımına veya kirpik çizgisine tek başına takılabilen ve makyajı güçlendiren kendinden yapışkanlı ilavelerle daha cesur görünümler elde edilebilecek.” 

Önerilenler

Benzer İçerikler