L’Oréal Professionnel Vizyon ve Değişim Kongresi Antalya’da gerçekleşti

0

Kuaförlük sektörünün en istikrarlı
birlikteliğini sağlayan bir etkinlik

L’Oréal Professionnel Mesleki Forum, L’Oréal Professionnel Vizyon ve Değişim Kongresi adıyla 18. buluşmaya imza attı.

L’Oréal Professionnel Vizyon ve Değişim Kongresi Antalya’da gerçekleşti

L’Oréal Professionnel Style&Colour Trophy Yarışması finalinin de gerçekleştiği etkinlik katılımcılara yeni adıyla bütünleşen bir içerik sunarak vizyon ve ilham kazanmalarına katkı sağladı.

L’Oréal Professionnel Ürünler Bölüm Direktörü Gülşah Camcı Yılmaz ve Pazarlama Müdürü Levent Allovi’nin açılış konuşmalarını yaptığı kongrede günü ilk konuşmacısı ‘vizyonu değiştirmek’ başlıklı sunumu ilgiyle izlenen ve Gülhane Askeri Tıp Akademisinde tıp eğitimini tamamlayan Uz. Dr. Kerem Dündar oldu.

L’Oréal Professionnel Vizyon ve Değişim Kongresi Antalya’da gerçekleşti
Gülşah Camcı Yılmaz, Kerem Dündar

Çeşitli sağlık kurumlarında akademisyenlik, yöneticilik, eğitmenlik ve hekimlik yapan; GATA Biyofizik bölümünde beyin araştırmaları üzerine doktorasını yaparak uzmanlığını tamamlayan; elektro fizyolojik ve streotaksik cerrahi yöntemlerle, psikiyatri, nöroloji, psikoloji, davranış bilimleri alanlarında gerek deneysel, gerek klinik araştırmalarda bulunan ve akupunktur, hipnoz gibi tamamlayıcı tıbbın pek çok branşı ile, aile terapisi, davranışsal terapi, hipnoterapi, cinsel terapi, nöroterapi-nörofeedback alanlarında da bir çok uygulama gerçekleştiren Kerem Dündar ‘Beynin Etkin Kullanımı’ ‘Beyin temelli iletişim’ ve ‘Nöro marketing’ sektörümüze uyarlanmış bir sunumla iki bölüm olmak üzere paylaştı.

Maybelline NY Global Makyaj Sanatçısı ve sosyal medya influencer’ı Alp Kavasoğlu’nun ‘yeni dünyada influencer olmak’ başlıklı sunumu ise dijital dünyaya açılan bir pencereydi. Gerek sunduğu içerikler ve samimi sunumuyla Kavasoğlu sosyal medyaya ilişkin olarak kullanım ipuçlarından kullandığı aplikasyonlara uzanan bilgileri katılımcılarla paylaştı.

L’Oréal Professionnel Vizyon ve Değişim Kongresi Antalya’da gerçekleşti
Alp Kavasoğlu

L’Oréal Professionnel pazarlama ve eğitim ekibinden sırasıyla Fulya Beken ve Fevzi Kalafat’ın ‘deneyimi dijitalleştirmek’ başlıklı sunumları L’Oréal Professionnel’in dijital dünyadaki yerine ve sunduklarına ışık tuttu. Style My Hair uygulamasının izleyicilere canlı olarak deneyimletildiği bu oturumda dijitalin gücünün salonda teşhis aşamasında nasıl kullanılacağına dair önemli bilgiler paylaşıldı.

L’Oréal Professionnel Vizyon ve Değişim Kongresi Antalya’da gerçekleşti
Fevzi Kalafat

2019’a bakış ve Hackathon

L’Oréal Professionnel bölümünün 2019 planlarının paylaşıldığı bölümde L’Oréal Professionnel’in sektöre kazandırdığı ‘Salon Emotion’ projesi, yeni dünya trendleri, yeni ürünler, sürdürülebilirlik, doğallık üzerine projeler, artistik renklendirme üzerine bilgiler ve salonların 2019’da L’Oréal Professionnel ile sağlayacakları gelişim projeleri ve yol haritası paylaşılırken katılımcıların farklı başlıklar altındaki konuları detaylarıyla bilgilenmelerine fırsat veren ve sektörde bir ilk özelliği taşıyan ‘Hackathon’ uygulaması son derece ilgi çekiciydi. Farklı konu başlıklarıyla farklı toplantı salonlarında gruplar halinde belirlenmiş konuları belirlenmiş sürelerde paylaşan L’Oréal Professionnel ekipleri; Salon Emotion, Artistik Renklendirme, Yeni dünya trendleri & Dijital Gelişim, Salon yönetimi & işletmecilik, Sürdürülebilirlik & Doğallık konularını tüm gruplarla paylaştılar.

L’Oréal Professionnel Style&Color Trophy

L’Oréal Professionnel Vizyon ve Değişim Kongresi Antalya’da gerçekleşti
L’Oréal Professionnel Style&Color Trophy kazananları 2.Lezgin Selimoğlu, 1.İlknur Akbulut, 3.Şefika Görmüş

L’Oréal Professionnel Style&Color Trophy 2018 Yarışması finali L’Oréal Professionnel Vizyon ve Değişim Kongresi 2018’in önemli bir parçasıydı.

Jüri üyeliklerini Adnan Serter, Alp Kavasoğlu, Erkan Güzel, Gülşah Camcı Yılmaz ve Metin Bahçecik’in yaptığı yarışmanın 5 finalisti modelleriyle sahnede izleyicileri selamlarken heyecan doruktaydı.

Tüketici oylamasının da değerlendirmeye alındığı yarışmanın finalistleri Erdem Aydın, İlknur Akbulut, Lezgin Selimoğlu, Şefika Görmüş ve Süleyman Algül cesaretleri, mesleklerine olan tutkuları ve heyecanlarıyla son derece profesyonel bir duruşla sahnede hazırlamış oldukları birbirinden iddialı modellerle yer alırken jürinin karar aşamasında zor anlar yaşadığı belli oluyordu.

İlki düzenlenmesine karşın son derece yoğun katılımın olduğu yarışmanın 5 finalistten üçü dereceye girerek alkışları aldılar.

L’Oréal Professionnel Style&Colour Trophy 2018 Yarışması Türkiye sonuçları:

  1. İlknur Akbulut, Kuaför İlknur – Turhal, Tokat
  2. Lezgin Selimoğlu, Hakan Köse Difference – İstanbul
  3. Şefika Görmüş, Kuaför Hasan Görmüş – Antalya 

İlknur Akbulut-Kuaför İlknur, Turhal-Tokat

Yarışma için model tasarlarken salonda kendimi geliştirdim. Benim için kazanmak değil kendimi görmek önemliydi.  Kast ajanslarında istediğim modeli bulamadığım için kız kardeşim benim için model oldu.

Yarışmada ticari bir saç isteniyordu. Geçtiğimiz sene kazanan yarışmacıyı araştırdıktan sonra ne yapabilirim diye düşündüm. 60’larda ikon olmuş sanatçı Mireille Mathieu’nın saçlarından ilham aldım.

Mustafa Sav ve Volkan Hasırcı beni yarışmaya katılmam için motive ettiler. Graduasyon bir kesim yapmak istedim. Katlı kesim tekniği ile dairesel bir saç tasarladım.

İnanın sadece o heyecanı yaşamak, kendimi denemek, görmek için katıldım. Yarışmaya katılmayı çok istiyordum. Bir taraftan da korkuyordum. Yakın arkadaşım Lezgin Selimoğlu da yarışmaya katılıyordu. Aynı platformda yarışacaktık. Onun desteğini alınca yarışmaya katıldım. Finalist olduğumu öğrenince çok sevindim.

Herkesin enerjisi o kadar güzel ki… Herkes çok destek oldu. Mesela Aydın Taner’den Sabahattin Yıldız kazandığımı öğrenince bana sosyal medyayı nasıl kullanmam gerektiği hakkında bilgi verdi.

Sırada Paris var. Paris için çok çalışmam gerekiyor. Benim arkamda Zeki Er, Suat Tekten, Cemil İrez çok güçlü isimler var. Onların da desteği ile Paris’te de kendimi göstereceğime inanıyorum.

Lezgin Selimoğlu, Hakan Köse Difference-İstanbul

Yarışmaya katılma kararımı, güncel global trendleri takip ettiğim dergileri karıştırdığım esnada verdim. Uluslararası platformda yarışma imkânı beni çok heyecanlandırdı ve orada hayal ettim kendimi.

Modelim ile daha önceden tanışıyorduk ve salonumuza bir kaç defa gelmişti. Oyunculuk ile uğraştığı için bir imaj değişikliği yapmak istediğini dile getirmesine istinaden kendisine bu teklifte bulundum. Başlarda biraz endişeli olsa da, sonuçtan kendisi de çok mutlu oldu.

Finalistler açıklandığında, çalışmaları sosyal medyadan görme şansımız olduğu için yarışma öncesinde finalistlerin çalışmaları hakkında görüşlerim oluşmuştu. Herkesin emeğine sağlık diyorum, değişimler inanılmazdı.

Evet, kesinlikle finalist olmayı bekliyordum. Hatta, bu sefer 1. olmayı bekliyordum. Yine de çok gururluyum, böyle prestijli bir yarışmada finalist olmak ve bu deneyimi yaşamak çok başka bir şey. Her defasında daha da güçlenip, geliştiğimi gözlemleyebiliyorum.

Yarışmalar sayesinde devamlı yeni şeyler öğreniyorum. Oradaki atmosfer, tanıştığım meslektaşlarım, kuliste diğer finalist arkadaşlarımla paylaştıklarım, hepsi benim için mükemmel bir duyguydu.

Herhangi bir engelim olmadığı taktirde tabii ki tekrar katılmayı planlıyorum. Yarışmalara katılımım sayesinde çok şey öğrenip kendimi geliştirme fırsatı buluyorum.

Şefika Görmüş, Hasan Görmüş Kuaför-Antalya

Çok güzel bir duyguydu. L’Oréal Professionnel teknik ekibinden Murat Hallaçoğlu Style&Color Throphy yarışması hakkında salonda bize bilgi vermişti. Çok heyecanlandım. Türkiye’de ilk defa olacaktı. Orada olmak istedim. Fotoğrafları gönderdik ve finalist olduğumu öğrendim. Çok güzel bir ortam. Kuliste çok keyif aldım.

Sahnede 3’üncü olduğum açıklandığında inanamadım. Lezgin Selimoğlu’nun tasarımı benim favorimdi. Evet, 2019’da tekrar katılmayı düşünüyorum.

Tüm yarışmacıları, finalistleri ve dereceye giren stilistleri biz de samimiyetle kutlarken bir sonraki yarışmanın daha da iddialı ve daha geniş çapta bir katılımla geçeceğini şimdiden görüyoruz.

L’Oréal Professionnel Vizyon ve Değişim Kongresi Antalya’da gerçekleşti
Metin Bahçecik, Nergis Tayalı

Sektörün duayen ismi Metin Bahçecik‘in ” Zor zamanlarda ayakta kalma sanatı” sunumu ve Türk kuaförlerinin yeteneklerini sahnelemesine fırsat veren Yıldızlar Şovu, L’Oréal Professionnel elçi kuaförlerinden Guylaine Martel’ın sahne performansı hakkında detaylı bilgiyi Estetica Dergisi Kış Sayısında bulabilirsiniz.

L’Oréal Professionnel Vizyon ve Değişim Kongresi Antalya’da gerçekleşti
Guylaine Martel

Abone olmak için hemen formu doldurun, arayalım…

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz