fbpx

L’Oréal ve Saç Boyama İşlemini Kolaylaştıran 2 Dev Yenilik!

L’Oréal’den evde saç boyama cihazı Colorsonic ve kuaförler için Coloright

L’Oréal, CES 2022 öncesinde en son güzellik teknolojisi inovasyonlarını duyurdu. Hem tüketiciler için evde saç boyama işlemini kolaylaştıran Colorsonic hem de kuaför salonlarında profesyonellerin deneyimini dönüştürmeye adanmış çığır açan yenilik Coloright ile L’Oréal, saç boyasını yeniden icat ediyor.

L’Oréal Group, dünyanın önde gelen tüketici teknolojisi konferansı CES 2022 öncesinde, tüm saç boyama kategorisinde çığır açan en son güzellik teknolojisi yeniliğini tanıttı. Yenilikçi teknolojisiyle hafif ve elde taşınabilir bir cihaz olan Colorsonic, saçlarını evde boyayan tüketicilere saç boyasını karıştırmak ve eşit şekilde uygulamak için sorunsuz bir süreç sağlarken, tutarlı saç rengi sonuçları sunuyor. Kuaförler için arzulanan tonları yansıtmak üzere Sanal Deneme’yi kullanan yapay zeka bağlantılı bir saç rengi sistemi olan Coloright, kişiye özel 1.500’den fazla özel renk seçeneği ile isteğe bağlı, özelleştirilmiş bir saç boyası sunuyor.

100 yılı aşkın bir süre önce dünyanın ilk güvenli, sentetik saç boyası formülünün icadıyla sektördeki en uzun saç boyama mirasına sahip olan L’Oréal, şimdi 10 milyar dolarlık bir endüstrinin mimarı. Bir asır sonra şirket, en hassas formülasyonun yanı sıra en son teknolojiyle desteklenen iki yenilikle sektörü dönüştürerek saç boyama konusundaki liderliğini bir kez daha ortaya koyuyor.

COVID-19 salgını birçok salonun geçici olarak kapanmasına neden olduğunda, evde tüketilen saç boyasında %6 büyüme gerçekleşti. Bu süre zarfında tüketiciler, evde saç boyama işleminin zorluğuyla karşılaştılar.

Bu tüketici ihtiyaçlarına yanıt olarak geliştirilen ve beş yıllık bir süre içinde rafine edilen Colorsonic, bir saç rengi oluşturmak için belirli miktarda oksidan ve formülü karıştıran özel bir mekanizma kullanıyor. Cihaz ardından boyayı saç üzerinde eşit olarak dağıtmak için zikzak bir şekilde hareket eden bir kıl başlığı aracılığıyla saça uyguluyor.

Colorsonic Tüketiciye Ne Sunuyor?

  • Colorsonic’te 40 renk arasından bir saç rengi seçebiliyorsunuz. Amonyak içermeyen saç boyası seti, doğrudan evinize gönderiliyor.
  • İsteğe bağlı renk karıştırma için renkli kartuşu cihaza yükleyin. Boya ve oksidan, cihaz açılana kadar ayrı tutuluyor. Bu, rengi korumak ve taze tutmak için kritik bir adım.
  • Tek tip renk uygulaması için cihaz, doğru miktarda saç rengini dağıtarak çalışıyor. Rengi eşit şekilde uygulamak, sızıntıyı, aşırı doygunluğu ve damlamayı önlemek için titizlikle test edilen fırça başlık, saçları hızla etkili bir şekilde boyamak için dakikada 300 kez hareket ediyor. Uzun saçlı (omuz hizası veya daha uzun) olanlar için cihaza ek bir aparat da dahil.
  • 30 dakika bekleyin. Ardından durulayın ve şekillendirin.
  • Dilediğiniz zaman kartuşu cihazdan çıkarıp kalan rengi rötuşlar için saklayabilirsiniz. Kartuş sistemi, Colorsonic’in kalan rengi rötuşlar ve beyaz kaplama için saklamasına olanak tanıyor.
L’Oréal’den evde saç boyama cihazı Colorsonic ve kuaförler için Coloright

saç boyama

Colorsonic’in Diğer Avantajları

  • Tüketici Sonrası Geri Dönüştürülmüş Plastik: Colorsonic, uygulama başına ev tipi saç boyasına göre daha az plastik kullanan geri dönüştürülebilir formül kartuşuna sahip, yeniden kullanılabilir bir cihaz.Yeniden Kullanılabilir
  • Eldivenler: Colorsonic, her kutuda tek kullanımlık eldivenler içeriyor. Tek kullanımlık eldivenlerin yerine 10 defaya kadar kullanılabilen ve yüksek koruma performansına sahip eldivenler sunuyor.
  • İndirimli Nakliye Paketleme: Colorsonic cihazı ve renkli kartuşlar, onaylı geri dönüştürülebilir kağıt posta kutuları içinde gönderiliyor.

Colorsonic 2023’te Piyasada!

L’Oréal, Colorsonic’i 2023’te piyasaya sürmeyi planlıyor.

coloright - saç boyama

saç boyama

Salonların Saç Boyası Deneyimini Dönüştüren Coloright

L’Oréal, ayrıca salonlar için saç boyası deneyiminde de devrim yapıyor. CES 2022’den önce kuaförler için isteğe bağlı, kişiye özel saç rengi oluşturan yapay zeka bağlantılı saç boyası sistemi Coloright’ı da tanıtacak.

Coloright, makinede müşterinin saçını analiz eden, saç rengi, beyaz saç yüzdesi, uzunluk ve yoğunluk gibi rengin etkinliğini etkileyen faktörleri ölçen bir okuyucu, baz kremler, geliştirici oksidanlar ve oksidan kartuşları ile birlikte saç boyasından oluşan kuru boncukların bulunduğu bir dağıtıcıyı içeren bir sistem. Bu bileşenler, kişiselleştirilmiş bir saç rengi oluşturuyor. Ultra hassas makine, formülün tüm bileşenlerini dağıtıyor ve Coloright, toplam 1.500’den fazla olasılık sağlayabiliyor. İleride bu renk olasılıklarının sayısının daha da artacağı belirtiliyor.

Araştırma, İnovasyon ve Teknolojiden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Barbara Lavernos, “Saç boyama alanındaki yüzyıllık deneyimimiz ve liderliğimiz, araştırmacılarımızın, veri bilimcilerimizin ve teknoloji mühendislerimizin hem bireysel tüketiciler hem de kuaför salonlarının saç boyama deneyimini tamamen yeniden kurgulamasına olanak sağladı. Evde, kullanıcı tarafından tasarlanmış benzersiz bir yeniden kullanılabilir cihaz olan Colorsonic ve kuaförler için dünyanın her yerinde istenen saç rengi sonuçlarını elde etmek için tasarlanan Coloright…. L’Oréal’in BeautyTech liderliği, daha kişiselleştirilmiş, sürdürülebilir güzellik deneyimlerinde atılımlar yapmak için teknolojinin sınırlarını zorlamamıza izin veriyor” dedi.

saç boyama

saç boyama

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz