HouseCuts: Pandemide Doğan Kuaförlük Girişimi

Saç kesimi pandemi süresince en büyük ihtiyaçlardan biri haline geldi. Ünlü-ünsüz herkes evde kendi saçını kesmeyi bile denedi. Ancak, bu teşebbüslerin pek çoğu fiyaskoyla sonuçlandı. Bu ihtiyacı gören ABD’li genç bir girişimci fırsatı değerlendirmekte gecikmedi.

COVID-19 salgını pek çok işletmenin küçülmesine sebep olurken bazı yeni iş fikirleri ve fırsatlar da doğurdu. Birçok işletme virüsün yayılmasını engellemek için kapılarını geçici olarak kapatmak zorunda kaldığında saç kesimi evde amatörce gerçekleştirilen bireysel çabalara kaldı. Bu dönemde teknoloji ve dijital medya kullanımının arttığını gören Shais Raza, saçını kestirmek isteyen ama salona gitmekten çekinenler için bir çözüm yarattı. 

Raza tarafından pandemi sürecinde kurulan Boston merkezli bir şirket olan HouseCuts, pandemide saçını kestirmek isteyen ama evden çıkamayanları, kuaför ve berberlerle buluşturuyor.

HouseCuts

HouseCuts saç kesimleri, kuaförlerin ve müşterilerin saglığını korumak adına açık havada ya da müşterinin evinde, iyi havalandırılmış bir alanda gerçekleştiriliyor. Kuaförlere ayrıca iki haftada bir Covid-19 testi yapılıyor. 

Haziran 2020’de faaliyete başlayan HouseCuts, bugüne kadar kuaför ekibini büyüterek şehir genelinde yüzlerce kesime aracılık etti. Şirket, salonların kapalı olduğu süreçte kuaförlere nefes aldıran bir gelir kapısı yaratmış oldu.

Genç girişimci Shais Raza, farklı şehirlerden kuaförleri de şirkete dahil ederek kendi bölgelerindeki müşterilere hizmet vermelerini sağlamayı amaçlıyor.

Önerilenler

Benzer İçerikler