fbpx

Meghan Markle ve Zamanla Değişen Stili

Kategori

Meghan Markle, Sussex Düşesi unvanına kavuşmadan önceki oyunculuk günlerinden bugüne stilinde ciddi bir değişime gitti.

Eşi Prens Harry ile birlikte Kraliyet görevlerinden ayrılıp ABD’ye yerleştikten sonra Oprah’ya verdikleri özel röportajın yankıları sürüyor. Markle’ın Hollywood’dan Kraliyet’e uzanan hikayesi eşiyle birlikte Netflix ile yaptıkları mega sözleşme sonrası Hollywood’da devam edeceğe benziyor. Bundan sonra Markle’ın imajında ve stilinde ne gibi değişikliklerin olacağı ise merak konusu.

Geçtiğimiz yıl eşi Prens Harry ile İngiliz Kraliyet Ailesi’ndeki üst düzey görevlerinden ayrılan Meghan Markle, son günlerde eşi Sussex Dükü Harry ile birlikte Oprah’ya verdikleri özel röportajla bir kez daha gündeme oturdu. 

İngiltere’yi terk edip ABD’ye yerleşen çift, uzun bir süredir İngiliz tabloid gazetelerin Markle’a yönelik ırkçı yorumlarına maruz kalıyordu. Çift, Oprah’a verdikleri samimi röportajda ikinci çocuklarını (bir kız) beklediklerini duyurdu. Megan Markle ise kameralar karşısında ağırbaşlı stili ve güzelliğiyle yine göz doldurdu. 

Megan Markle
Çiftin Oprah’a verdikleri özel röportajın yankıları sürüyor. İkinci çocuğuna hamile olan Meghan Markle, röportaja Armani imzalı siyah elbisesi ve Diana’nın pırlanta bileziğiyle katıldı. Fotoğraf: Instagram @meghanmarkle_official

Attığı her adım haber olan ve gittiği her yerde takip edilen Megan Markle’ın, düşes unvanına kuvuşmadan önceki oyunculuk günlerinden itibaren stili de ciddi bir değişim gösterdi. İşte geçmişten bugüne Meghan Markle’ın stil evrimi:

2012

Fotoğraf: Instagram @meghanmarkle_official

Suits adlı televizyon dizisiyle büyük bir başarı yakalayan Meghan Markle, kariyeri umut vaat eden genç ve yetenekli bir oyuncuydu. O dönemler derin göğüs dekoltesi gibi cesur tercihler yapabiliyordu. Ten rengiyle uyumlu kırmızı elbisesi ve genelde ortadan ayırmayı tercih ettiği koyu kahverengi saçlarıyla görüntülendiği bu dönemde makyajda son yılların aksine daha koyu tonda allıklar tercih ediyordu.

2015

Megan Markle
Fotoğraf: Instagram @meghanmarkle_official

Yandan ayrılmış hacimli saçları, nude ruju ve hafif makyajıyla dikkat çeken Markle, egzotik güzelliğini derin dekolteli gümüş rengi elbisesiyle tamamlamış.

2017

Fotoğraf: Instagram @meghanmarkle_official

Fransız Elle dergisinin fotoğraf çekimlerinden bu görüntüde daha genç bir Meghan Markle görüyoruz. Yine dumanlı göz makyajı ve bugünkünden çok daha açık kahverengi saçları gevşek ve stilli bir şekilde toplanmış.  Sportif jean gömleği ışıltılı küpelerin şıklığıyla dengelenmiş. 

2017

Fotoğraf: Instagram @meghanmarkle_official

Prens Harry ile birlikte kamuoyunun karşına ilk kez Toronto’da bir spor etkinliğinde çıkan Meghan Markle henüz kamuoyu baskısı ve Kraliyet kurallarıyla tanışmadan önce yırtık jean pantolonu ve spor mavi gömleğiyle ortaya koyduğu “casual” ve sade şıklığıyla, uzun süre gazetelerin manşetlerinde yer aldı.

2018

Meghan Markle
Fotoğraf: Instagram @meghanmarkle_official

2018 yılında Prens Harry ile evlenerek Sussex Düşesi unvanını aldı. Markle’ın Givenchy imzalı gelinliği çok konuşuldu. Ensede zarif bir şekilde toplanıp ortadan ayrılmış saçları, Queen Mary’nin antika elmas Telkari tacı ve duvağıyla kusursuz bir uyum içindeydi.

2019

Fotoğraf: Instagram @meghanmarkle_official

Meghan Markle’ın hacimli saçları 2019 yılında kızıl yansımalarla ışıldıyordu.

Kraliyet Kıyafet Kodu

Prens Harry ile evlenip Sussex Düşesi olduktan sonra pek çok kıyafet koduna uyması gerekiyordu. İnce çorap giymesi şarttı, parlak renkler, kolsuz ve straplez giysiler, üzerinde marka yazan kıyafetler, koyu oje, özellikle gün içinde tepeden tırnağa siyah giymesi yasaktı. Ancak Meghan, zevkli seçimleri ve sade zarafetiyle yeni unvanının hakkını fazlasıyla verdi. Hatta zaman zaman bu kuralları esnettiği ve kolsuz elbiseler giydiği de oldu.

Fotoğraf: Instagram @meghanmarkle_official

Meghan Markle
Zaman zaman erişilebilir fiyatlı markaları da tercih eden Düşes, sadece, basit ve rahat giysilerden hoşlandığını ifade ediyor. Fotoğraf: Instagram @meghanmarkle_official

2020

Megan Markle
Fotoğraf: Instagram @meghanmarkle_official

Yıllar geçtikçe rengi koyulaşan saçlarının boyu da geçtiğimiz yıl önceki yıllara kıyasla daha kısaydı. Meghan Markle, kameraların karşısına Prens William’ın eşi Kate Middleton’a kıyasla her zaman daha trendy bir stille çıkıyor. Geçtiğimiz yıl Fas seyahati sırasında sofistike bir atkuyruğu yapılmış saçları ve Gasbijoux marka küpeleriyle büyüleyici görünüyordu.

2020

Fotoğraf: Instagram @meghanmarkle_official

Meghan Markle’ın makyajından sorumlu Daniel Martin, “Benmerkezci olmadığı için insanlar ondaki ışığı görebiliyor” diyor. 

2021

Megan Markle
Fotoğraf: Instagram @meghanmarkle_official

Bu yıl Meghan Markle gerçekten de ışık saçıyor. Kraliyet görevlerinden ayrılan ikilinin mutluluğu gözlerine yansıyor. Megan genellikle olduğu gibi dumanlı bir göz makyajıyla dikkat çekiyor. 

Düşük Topuzun Kraliçesi

Megan Markle
Fotoğraf: Instagram @meghanmarkle_official

Sofistike bir görünümün sırlarından biri olan düşük topuzu yeniden popüler hale getirdiğini söylemek yanlış olmaz. Belki de düşük topuzu en iyi taşıyan ünlülerin başında o geliyor.

Fotoğraf: Instagram @meghanmarkle_official

Erdem tasarımı yeşil elbisesi ve ceketi, esmer teniyle mükemmel bir uyum içinde.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz