Uzmanlardan Etkisi Kanıtlanmış 12 Güzellik ve Makyaj Sırrı

Kategori

Makyaj sanatçıları ve güzellik editörlerinin makyaj, saç ve tırnaklara dair ipuçlarını sizler için derledik. Bu güzellik ipuçları, makyajınızın bir profesyonel tarafından yapılmış ve saçlarınızın her gün kuaför salonundan çıkmış gibi görünmesine yardımcı olacak.

1. Lekesiz bir manikür için vazelin kullanın 

12 Güzellik ve Makyaj Sırrı
12 Güzellik ve Makyaj Sırrı

Manikürünüzü evde yaptığınızda tırnaklarınızın kenarında oöe lekeleri kalmaması için , tırnaklarınızın bittiği ve derinin başladığı sınırın etrafına biraz Vazelin sürün ve ojenin kurumasını bekleyin, ardından ellerinizi yıkayın. Oje lekeleri anında çıkacaktır. 

2. Kapatıcıyı Abartmayın 

Yaygın inanışın aksine, göz altlarınızı bolca kapatıcı ile doldurmak koyu halkaları silmez,  aksine çok fazla kapatıcı kullanmak doğal görünüme engel olur ve sizi daha yaşlı gösterebilir. Bunun yerine, cildinizi tamamen kapatmadan cilt tonunuza denk ince bir kat kapatıcı kullanın.

3. Yatmadan Önce Kuru Şampuan Uygulayın

12 Güzellik ve Makyaj Sırrı

Kuru şampuan, bir yere acil yetişmeniz gerektiğinde ve saçınızı yıkamaya vaktiniz olmadığında hayat kurtarıcıdır. Ancak, özellikle yatmadan önce uygularsanız, saç kuru şampuanı emer ve sabah saçlarınız  yıkanmış gibi görünür. 

4. Daha Yuvarlak Bir Göz İçin Göz Kalemini Aşağı Doğru Çekin

Daha yuvarlak ve daha büyük gözler için göz kaleminin ucunu yukarı kaydırmak yerine, elmacık kemiğinize doğru sürün. 

5. Rujunuzu Kâğıt Mendi Kullanarak Pudra İle Sabitleyin

Gün boyunca rujunuzun bulaşmasından, lekelenmesinden veya solmasından bıktınız endişe ediyorsanız, yarı saydam bir pudra ile sabitleyin ama pudrayı doğrudan dudaklarınıza sürmeyin. Bunun yerine, bir kağıt mendil ile uygulayın. Böylece rujunuz olabildiğince uzun süre dayanır. 

6. Daha Dolgun Kirpikler İçin Maskara Damgama Tekniğini Kullanın

12 Güzellik ve Makyaj Sırrı
12 Güzellik ve Makyaj Sırrı

Maskara makyaj rutininin vazgeçilmez parçasıdır. Bazen göz kalemini es geçebiliriz ama rimeli asla! Gözlerinize göz kalemi kullanmadan derinlik katmanın en hızlı yolu maskara damgalama tekniğidir. Maskaranızı kirpiklerinizin alt tarafına hafifçe bastırmak, onlara daha dolgun, daha koyu bir görünüm kazandırır, göz kalemi gibi ama daha doğal bir görünüm verir. 

7. İhtiyaçlarınıza Göre Bir Allık Seçin

Doğru allığı kullanmak yüzünüz ve total makyaj için mükemmel sonuçlar doğurabilir. Toz formüller daha büyük gözeneklere sahip olanlarda daha iyi çalışırken krem allıklar ise nemli bir görünüm sunar ve daha uzun süre dayanır. Jeller güzel ve sağlıklı bir ışıltı için harikadır ancak kalıcılığı daha azdır. Allık cildinizin ışıltılı görünmesine neden olabilir, ancak yanlış renk ten renginizle çatışabilir. 

8. İhtiyaçlarınıza Uygun Bir Göz Altı Kapatıcısı Seçin

Sorununuz koyu halkalar mı, şişlik mi, ince çizgiler mi? Herkesin göz altı sorunları farklıdır, bu nedenle amaca uygun en iyi kapatıcıyı seçtiğinizden emin olun. 

9. Yüz Aydınlatıcısı Kullanın

Doğal görünen bir vurgu için yüz aydınlatıcısı kullanmayı ihmal etmeyin. Güzellik, sağlıklı ve ışık saçan bir ciltle eşdeğerdir.

10. Kirpiklerinizi Güçlendirmek İçin Pudra Kullanın 

Kirpiklere kalınlık ve uzunluk eklemek için maskara katmanları arasına biraz yarı saydam pudra sürmeyi deneyin. 

11. Kıvırcık Saçlıysanız Difüzörü Deneyin

Kıvırcık saçlarınızın elektriklenmesinden usandıysanız mutlaka bir fön makinesi aparatı olan difüzörü kullanın. Saçınızı döndürerek difüzöre yerleştirmek ve alçak ısıda fönlemek ciddi bir fark yaratabilir. 

12. Daha Uzun Süre Kalıcı Bir Görünüm İçin Dudak Kalemi Kullanın

Güzellik ve makyajın olmazsa olmazı rujun kalıcı olması önemlidir. Dudak kalemi, rujun gün boyu kalıcı olmasını sağlamanın en kolay yoludur. Hassas uygulama için önce kalemi keskinleştirdiğinizden emin olun ve daima rujunuza uygun bir renk seçin.

Önerilenler

Benzer İçerikler