Fikret Yıldırım’dan adım adım kesim tekniği

Pivot Point Eğitim Direktörü Fikret Yıldırım adım adım kesim renklendirme tekniğini anlattı.

Ense bölümünde art kafa kemiğine kadar under cut çalıştıktan sonra şapka çizgisinden kulak arkasına öne diagonel ayrım yaptım.

Bu bölümde içbükey bir kesim yaptıktan sonra aynı bölümde diyagonal ayrımlarla 45 derecelik açıyla graduasyon bir bölüm oluşturdum.

Bir sonraki bölüm ayrımımı döner noktadan şakaklara olarak yaptım burada da aynı açı ve ayrımları uyguladım

Yan bölümlerde gradasyonluğun öne doğru uzamasını istemediğim için şakaklardan kulak üstüne kadar arkaya diagonal ayrımlarla 45 derecelik açı ile çalıştım.

Daha sonra saçı tamamen kurutarak üst bölümde ve diğer bölümlerde deep point cut tekniği ile kuru kesimle incelttim. Saçı Schwarzkopf Thrill ve Silhouette Süper Hold Sprey ile şekillendirdim. Saça şekil verirken İtalyan dizayn ve teknolojisi ile arka bölümde yaratılan özel huni tasarım motorun çıkardığı sesin bir kısmını içeri hapsederek ses seviyesini 63dB’e düşüren V5 Silex5000 2500 Watt Profesyonel Fön Makinesi kullandım.

https://www.youtube.com/watch?v=bXQbEAzhgSo&t=4s

Pivot Point Cut&Color eğitimi

Eğitimde bir marka: Fikret Yıldırım

Arzu Kaprol defilesi için saçları London Kuaför’den Pivot Point Türkiye’nin Eğitim Direktörü Fikret Yıldırım liderliğinde Wella ekibi ve Kariyer Eğitim Kurumu öğrencileri tasarladı

Önceki İçerikSchwarzkopf Professional Şen Makas tiyatro oyununa sponsor oldu
Sonraki İçerikInstagram’da sahte hesap nasıl anlaşılır