Instagram’da sahte hesap nasıl anlaşılır

Kategori

Kaç takipçiniz var

Kuaförlerin kendilerini öne çıkardığı bir mecra olarak Instagram’da takipçi sayısı büyük önem taşıyor. Fakat takipçi satın almak salonunuzun imajına zarar verebiliyor. Türkiye’de hesaplarını doğru yönetip potansiyel müşteri yakalayan birçok salon bulunuyor. Geçmişte kulaktan kulağa pazarlama yolu ile müşteri kazanılıyordu. Dijitalin hayatımıza girmesi ile beraber çok daha fazla erişim sağlanıyor. Organik takipçinin ne kadar önemli olduğu bu noktada ortaya daha çok çıkıyor.

Forbes’da yayınlanan haberde, Amerika’da bulunan Mediakix Pazarlama Şirketi sahte hesapların nasıl anlaşılabileceği konusunda bilgi verdi.

25.000 takipçisi olan bir hesabın her fotoğrafına en 10-25 arası yorum gelmelidir. Otomatik beğeniler ile anında 2000-3000 beğeni almak çok basit. Yorum almak ise çok daha zor. Bir hesabın takipçi sayısı fazlaysa fakat etkileşim düşükse sahte olduğu anlaşılıyor. Paylaşılan bir fotoğraf için binlerce like satın alınabiliyor. Fakat hesap, açıldıktan kısa bir süre sonra 20k takipçiye ulaşması, farklı dillerde yorum yazılması gerçek takipçi olmadığının göstergesi olabiliyor. Binlerce kişiyi takip eden hesapların da organik takipçileri olmadığını anlayabiliriz.

Önerilenler

Benzer İçerikler