Pivot Point Cut&Color eğitimi

Kategori

Pivot Point Cut&Color eğitimi iki gün boyunca Aveda Akademi’de gerçekleşti.

Pivot Point Eğitim Direktörü Fikret Yıldırım ve Hüseyin Alkan eğitimde 4 kesim, 2 renklendirme tekniğini teorik ve uygulamalı olarak gösterdiler.

Pivot Point Eğitim Direktörü Fikret Yıldırım

İlk gün Pivot Point sisteminin teorik bilgilerini verdik. Bu sistemle çalışmak adına teori bilmek çok önemli kuaförlere Pivot Point siteminde saç keserken ve saç renklendirirken neler yapılıyor, hangi terimler kullanılıyor, nasıl bir yol ile ilerleniyor, hangi açıları kullanılıyor bunların bilgisini veriyoruz. Aslında kuaförlerin öğreneceği yeni koleksiyondaki saç kesim ve renklendirmeden çok daha önemli olan bir bölüm. Pivot Point’in teorik olan bölümünü kuaförlerin tam anlamıyla anlamasını istiyoruz. Onlar anladıktan sonra uygulama yapmayı hedefliyoruz. Biz mümkün oldukça sistemi aktarıyoruz. Daha sonra bu sistemi kuaförlerin anladıklarından emin olmak için, grup çalışması yapıyoruz. Ekibi dörde bölerek herkese bir görev veriyoruz. Pivot Point’in olmazsa olmazlarının ne olduğunu anlamalarını sağlıyoruz. Eğitim interaktif geçiyor. Herkes hem dinliyor. Dinlediğini öğrenmiş mi gözlemleyip birbirlerine anlatmasını sağlıyoruz. Böylece işin teorik kısmını dolu dolu işledikten sonra saçın başına geçiyoruz. Koleksiyon içerisinde dört tane modelimiz var. Dört tane kesim yapıp bu kesimlerin iki tanesini renklendirip diğer ikisinin renklendirmesi hakkında bilgi veriyoruz. Pivot Point’in eğitimlerini Türk kuaförlerinin çok daha iyi algılaması ve tamamen eğitime geldiklerinde bütün ihtiyaçlarını karşılaması adına kuaförlere eğitimin içerisinde biraz daha salonlarda yaşadıkları sorunları çözmeleri için bir yol gösteriyoruz. Pivot Point sistemi ile kesim konusunda ben renklendirme konusunda da Hüseyin Alkan salonlardaki sorunları çözmek adına bilgi paylaşımı yapıyoruz. Diplerdeki kızıllaşma sorunları, balyajlardaki geçişler, modellerin kesimlerini çıkarırken Pivot Point sistemi ile ilerlemenin ne kadar fayda sağlayacağı ve hangi kesimi hangi açıyla hangi bölüm ayrımları ile yapıldığında çok daha kaliteli sonuçlar alınacağının bilgisini veriyoruz. Salonlarda kuaförler de çok rahat bir şekilde algılayıp uygulayabiliyorlar. Bu eğitimlerin temel noktası işin sistemi ve teorik kısmı. Teorik kısmı anladıklarında bütün saç kesim modellerini çözebilecekler ve yeni modeller yaratabilecekler. Bu yüzden işin sistem bölümü çok önemli. Pivot Point seri numaralı sertifikalar veriyoruz. Bu sertifikalar tüm dünyada geçerli olan sertifikalar. Katılımcılardan da eğitim hakkında geri dönüş bildirimi talep ediyoruz. Bugüne kadar almış olduğumuz geri dönüşler kişilerin memnuniyetini gösteriyor. Ben de Pivot Point ailesi olarak güzel şeyler yaptığımız için çok mutlu oluyorum. Bizi motive eden şeyler yaptığımız işin başarılı olduğunu gösteriyor. Katılımcıların bize vermiş oldukları geribildirimler ile motive olup yenilerini hazırlıyoruz. Hem kendi özgüvenimiz hem de kuaförlere kattığımız özgüven bizim için çok değerli.

Biz bu dört kesimi Pivot Point her zaman kuaförlere yeni kesim ve renkleri yapabilme özelliğini katacak ama aynı zamanda ticari olması gereken modelleri de barındırmak zorunda. Kuaförler gelip bu eğitimleri alıyor eğitimlerden mutlu olabiliyor, eğitimlerden kendilerine bir şeyler katabiliyor ama modellerin de salona götürebilecekleri modeller olmasında fayda olacağını düşünüyorlar. Sonbahar Kış koleksiyonunda modeller sonbahar renklerini barındırıyor, kızıllar, bakırlar, koyu renkler var. Her zaman olan sarı renk de var. Modelin birinde sonbahar renkleri üç kademeden oluşan dipte koyu ortada biraz daha açık uçları daha açık olan bir katlı modelimiz var. Bu katlı modelin rengini ortaya çıkaran bir kesim tekniği var. Kesim tekniği kaydırma kesim tekniği katlar yukarıda kısa ve altta çok uzun şeklinde kaydırma tekniği ile devam ediyor. Dolgunluğu da bozmamak adına saçın kat işlemi bittikten sonra en uçlarında düz güçlü bir görünüm oluşturuluyor. İki tane de kısa saç var. Kısa saçlardan bir tanesi kısa gradivasyon biraz daha temiz pürüzsüz ve çok dokusuz bir saç ve sarı bir renk. Dış çerçevesinin bir rengi var. Dış çerçevesi de rengi saçın kesim çerçevesini vurguluyor. Diğer kısa saçımızda undercut bir saç. Altlar kısa üstler uzun hareketli bir doku asi, özgür aynı kesimle farklı saç modelleri tarayabileceği bir tarza bürünüyor. Bu kesimlerde herkesin kendine katacağı bir şeyler var. 

 

Pivot Point Eğitmeni Hüseyin Alkan

Pivot Point Creative Team olarak çok farklı sunumlar hazırladık. Katları daha belirgin hale getiren renk vurgularını, soğuk ile sıcağın zıt renklerin uyumunu ve salonlarda bunu nasıl sunulabileceğini anlattık. Katılımcılarımız Türkiye’nin birçok yerinden gelmiş, eğitime açık insanlar. Bilgi paylaşımı yaptık. Verdiğimiz eğitim hem teorik hem de uygulamalıydı. Herkesin aynı rengi aynı dilde aynı görselde çıkarması gerekiyor. Bu eğitimleri Türkiye çapında sıklaştırarak Türkiye’nin bütün bölgelerinde vermek istiyoruz. Bu eğitimleri daha bilinçlendirdiğimiz vakitde bizim mesleki anlamda yükselişimiz olacak. Pivot Point bizim için yüksek bir değer. Ben burada olmaktan çok mutluyum. Burada olduğumda kendimi geliştirdiğimi ve insanlara faydalı olduğumu hissediyorum. Koleksiyon çalışmaları olduğu için tamamen sistemle dönemin gerektirdiği renkleri, biçimleri, dokuları paylaşıyoruz. Herkesin bir tekniği var biz burada Pivot Point teknikleri ile ilerlediğimiz için daha anlaşılır bir biçimde katılımcılara aktarıyoruz. Çünkü salonlarımıza gittiğimizde bu teknikleri kullanırsak daha pratik, daha kolay sonuç kesim odaklı olacak. Daha doğal sonbahar renklerini yansıtan kahve renklerini kullandığımız geçişler var. Dipten uca doğru açılan renkler var. Sıcak kahve, önlerinde elma dilim şeklinde attığımız detayda bir bölüm ayrımı ile renklendirdik. Bu da saça çok farklı bir ahenk kazandırdı. İkinci modelde de sadece çerçeve bölümüne soğuk rengin içinde sıcak rengi kullanarak yüzdeki vurguyu ve saçın içindeki koyu detayı ön plana çıkardık. Üç rengi de kullanarak renkleri birbirine karıştırmadan ilerliyoruz. Kendi hayalimizde uygulayabileceğimiz renkler de kullanıyoruz. 

Eda Kefal, Eda Bayan Kuaförü, Çamlıca, Üsküdar

Eğitimden çok memnun kaldım. Beklentilerimin üzerinde olan bir eğitimdi. Birebir uygulamalı bir eğitim oldu. İleri düzey kesim tekniklerini öğrendik. Daha önce bilmediğim kesim, renklendirme tekniklerini öğrendik. Fikret Yıldırım ve Hüseyin Alkan da çok ilgililer. Memnun kaldım. 

Erdener Şuvak Şanzalize Kuaför, Balıkesir, Bandırma

Eğitim benim için çok faydalı oldu. Farklı saç kesim ve renklendirme teknikleri, yeni moda renklerin nasıl yapıldığını öğrendik. Point kesim tekniğini öğrendik.

Furkan Akar, Salon Mert Doğan Bulut, Çanakkale Gelibolu

Eğitim çok başarılı çok etkileyiciydi. Beklediğimin daha da üstündeydi. Bu benim ilk eğitimim oluyor. Kesim yapmaya yeni başladım. Çok etkileyici bir eğitim oldu. Herkesten yardım alıyorum.

Gülden Kaya Irmak Kuaför, Almanya, Bremen

Eğitim çok güzel geçti. Yeni trendler, kesim ve renklendirme teknikleri öğrendik. Eğitimde gördüklerimizi salonlarda uygulayacağız. 4 kesim, 2 renklendirme tekniği gördük. Çok memnun kaldım. Kaliteli bir eğitim olduğunu düşünüyorum.

Hadiye Doğu, Bülent Kuaför, Eskişehir

Yenilikçi, başarılı bir eğitimdi. İleriye dönük sistemli bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Eğitmenlerimiz çok iyiydi. Çok farklı bilgiler aktardılar. Geleceğimiz için başarılı olmanın temellerini attık.

Nisa Ölmez, Toni&Guy Salon, Ankara

Toni&Guy’da çalışıyordum daha önce. Şimdi kendi salonumu açmak istiyorum. Eksikliklerim olduğunu görüyordum. Instagramdan eğitim alabileceğim yerleri araştırıyordum. Pivot Point’i gördüm ve markalarına güvendim. Samimiyetlerine güvendiğim için Ankara’dan eğitim için geldim. Hayatımda yaptığım en doğru şeylerden biri oldu buraya gelmek. İki gün gibi kısa bir sürede kendime çok şey kazandırdım. Müşterilerin talep ettikleri kısa katlı kesim tekniklerini öğrendim.

Yunus Emre, Balaban Nostalji Bayan Kuaförü Kayseri

Bu işi daha profesyonel anlamda yapmak istediğim için bu eğitime katıldım. Hüseyin Alkan’a büyük bir hayranlığım var. Eğitim çok eğlenceli, çok güzel geçiyor. Kendini geliştirmek isteyen kuaförlerin katılabileceği bir eğitim. Kendileri adına daha tecrübeli, daha verimli geçirebilecekleri bir eğitim. Herkese tavsiye edeceğim bir eğitim oldu. Teknik anlamda kendimizi geliştiriyoruz. Biraz daha farklı stiller yaratabilmek için bu eğitimi tercih ettim. Hüseyin Alkan ve Fikret Yıldırım’a teşekkür ederim.

Önerilenler

Benzer İçerikler