Evde Saç Bakımı İçin Temel İpuçları

Saç sağlığı önemli. Tüm dünyaca yaşadığımız kısıtlamalar ve kapatmalarla dolu bu stresli süreçte milyonlarca kadın evde saç bakımı yaparak saçlarını sağlıklı tutmaya çabalıyor. Hem tüketici olarak kadınların uygulayabilecekleri hem de kuaför salonlarının müşterilerine tavsiye edebilecekleri çok temel birkaç ipucu var.

Saçınızı Mutlaka Nemlendirin
Saçınızın boyu kontrolden çıkmış olabilir, ancak saçlarınızı her gün uygun şekilde nemlendirdiğinizden emin olmalısınız. Saç yağları hem ıslak hem de kuru saçlar için iyidir, bu nedenle saç telleri biraz sertleştiğinde, pürüzsüz ve yumuşak bir his elde etmek ve nemi tekrar saçın içine hapsetmek için saçlarınızı yapılandırıcı bir saç yağıyla beslemelisiniz.

Önerdiğimiz ürünler:

Aveda Nutriplenish Çok Amaçlı Saç Bakım Yağı

Davines Oi Katı Saç Bakım Yağı

Market ürünü olan “ikisi bir arada” saç kremlerine pek yüz vermeyin ve saçlarınıza haftada en az bir kez derinlemesine bakım yapın. Bu, saçlarına sadece nem ve güç katmakla kalmaz, aynı zamanda kırılmayı azaltarak saçı daha yumuşak ve parlak hale getirir. Saç kremini 30 dakikadan fazla saçta bırakmanızı öneririz, çünkü daha fazlası saçı ağırlaştırabilecek ürün birikmesine neden olabilir.

Öte yandan, müşterinin saçının fazladan ilgiye ihtiyacı varsa, gece boyunca derinlemesine bakım yapan bir saç kremi önerin ve ertesi sabah soğuk suyla durulayın.

Önerdiğimiz ürünler:

Davines Momo Nemlendirici Şampuan ve Bakım Kremi

Aveda Botanical Kinetics Yoğun Nem Maskesi 

Insight Anti Frizz Nemlendirici Saç Kremi ve Saç Maskesi

Bonacure Hyaluronic Nem Yükleme Sprey Krem

Saç Renginizin Solmasını Önleyin

Evde Saç Bakımı


Pek çokları gibi karantina nedeniyle saçınızı evde boyama girişiminde bulunmuş olabilirsiniz. Yeni boyanmış saçınızın rengi parlaklığını çok çabuk kaybettiyse, bu, saçta ışığı yansıtan protein katmanlarının boya nedeniyle zarar gördüğü anlamına gelir. Bu durumda, saçınıza derinlemesine bir yoğun bakım uygulamanızı, özellikle de boyalı saçlara özel güçlendirici, onarıcı ve renk koruyucu saç kremleri ve maskeleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Boya sonrası saç bakımı nasıl yapılır?

Önerdiğimiz Ürünler:

Kerastase Blond Absolu Masque Cicaextreme Saç Maskesi (Sarı saçlar için)

Alterna Caviar Bağ Yapılandıran Maske

Aveda Color Conserve Boyalı Saçlar için Güçlendirici Bakım 

Yıkadıktan sonra, saçın ekstra beslenmesini sağlamak için hasar görmüş ve kuru saçlar için geliştirilmiş onarıcı bir serum uygulayın.

Kerastase Blond Absolu Serum Cicanuit Onarıcı Gece Serumu

Alterna Caviar Renk Koruyucu Saç Serumu 

Renk solmasını önlemek için, saçınızı yıkadıktan sonra havluyla kabaca kurutmaktan kaçının, gece boyunca saçınızı ya ipek bir fularla sarın ya da ipek veya saten bir yastık kılıfı kullanın. Ayrıca, saçlarınızı güneşe aşırı maruz bırakmamaya ve ısı yayan saç aletlerinin kullanımını mümkün olduğunca en aza indirmeye çalışın.

Düzenli olarak kırıklardan kurtulun

Saçlarınızın sağlıklı uzamasını desteklemek için solmuş ve pürüzlü kırık uçlardan kurtulmanız şart. Düzenli olarak kuaförünüzü ziyaret ederek bu kırıklardan kurtulduğunuzdan emin olun. Saçı uçlarından düzenli olarak kestirmek (her 10-12 haftada bir) saçı kalınlaştırır, elektriklenmeyi azaltır ve saç düğümlerini önler.

Evdeki makasla saç kesmeyin

Saçlarınızı evde tek başınıza normal bir makasla kesmeyin, çünkü bu daha çok kırığa neden olabilir.

Sağlıklı bir diyet uyguladığınızdan emin olun
Sağlığımız daima mutfakta başlar. Beslenme, sağlıklı saçlar için bile çok önemli, çünkü saç hücreleri sağlıksız bir diyetten ve yaşam tarzından ilk etkilenenlerdir. Sağlıklı saçlar için her zaman demir (kabak çekirdeği, yapraklı sebzeler, balık, fasulye) ve protein (mercimek, kinoa, yoğurt ve süt, soya, peynir) içerikli gıdalar tüketmeye dikkat etmelisiniz. Doğru beslenmediğiniz takdirde, hayatta kalmak için saç hücreleri çok gerekli olmadıkları için vücut besinleri başka vücutta daha elzem yerlere taşır.

Kendi ihtiyaçlarınıza uygun en doğru saç ürününü seçmek için orijinal ve seçkin saç bakım ürünlerinin güvenilir adresi kuaförümden.com‘a başvurabilirsiniz.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz