fbpx

Boya sonrası saç bakımı nasıl yapılır?

Kategori

Kuaförlerin önerilerinden oluşan bu liste boya sonrasında saçınıza uygulamanız gereken tüm bakımların bir özeti diyebiliriz. Kuaforumden.com saç danışmanı Şefika Zorlu’nun sizler için belirlediği ürünler saçınızın tipine ve durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Kafanıza takılan bir soru olursa eğer canlı desteğe bağlanıp size en uygun olan ürünü öğrenebilirsiniz.

En İyi Boya Sonrası Şampuanlar

Saçlarınızı boya sonrası günlük yıkama işleminde nemlendirerek canlandırabilirsiniz. Boya sonrası kuruyan ve yıpranan saçları besleyen şampuanlar ile saçlarınızı daha parlak ve sağlıklı gösterebilirsiniz. 

Kerastase Densifique Bain Densite Şampuan ile saçlarınızın boya sonrası kaybettiği nemi tekrar kazandırabilirsiniz. Neme doyan saçlar kuru görüntüsünden kurtularak dökülmemeye başlar. Daha parlak ve ipeksi görüntüler elde edilen saçlarda kabarma sorunları da ortadan kalkar. Boyanın nüfuz ettiği saçları daha sağlıklı göstererek boyanın rengini ortaya çıkarır.

Satın almak için resme tıklayabilirsiniz.

Aveda Color Conserve Boyalı Saçlar için Şampuan, boya sonrası saçlardaki canlılığı arttırarak saçların daha parlak görünmesine yardımcı olacak bir ürün olarak karşımıza çıkar. Aynı zamanda saçların nem dengesini koruyarak saçlara hacim katar. Saçları ağırlaştırmadan besler ve derinlemesine arınım sağlar. Saç köklerinin kuvvet kazanmasına yardımcı olma özelliği ile saç dökülmelerini azaltır. İçerdiği zengin formül ile saçlara sağlıklı görünüm kazandırır.

Boya İşlemi Sonrasında Kullanabileceğiniz Saç Maskeleri Hangileridir?

Saç bakımında en etkili ürünlerden bir tanesi saç maskeleridir. Saçın her noktasına işleyen yapıları sayesinde saçı dipten uca besler, güçlendirir ve nemlendirir. Saç maskelerinin çeşitli görevleri vardır. İçerisinde bulunan formüle göre değişkenlik gösteren saç maskeleri saç onarıcı, renk belirleyici, parlaklığı artırıcı, hacim verici ya da yumuşatıcı maddelerle farklı ihtiyaçlara karşılık vermektedir. Boya sonrası kullanım ihtiyacı duyulan maskeler nemlendirici, besleyici, onarıcı ve renk koruyu özelliklerde olmalıdır.

Insight Dry Hair Besleyici Saç Maskesi,  saçlara nem desteği sağlayarak hızlı bir şekilde onarım sağlar. Nem ile beslenen saçlar güçlenir ve dökülme sorunu yaşamaz. Kuruluğu gidererek saç derisindeki yağ oranını dengeleyen Insight saç maskesi boya sonrası boya renklerini daha canlı göstermede yardımcı olur. 

Jean Paul Myne Navitas Organic Touch Cinnamon Maske ise zengin içerikleri ile renkleri canlı ve parlak gösterir. Aynı zamanda saça nem sağlayarak yıpranmayı engeller.

  • Tumeric: Bakırımsı Yansımaları canlandırmak veya renge enerji katmak için bulunur.
  • Sesame : Açık sarıları güçlendirme ve yoğunlaştırma etkisine sahiptir.
  • Cinnamon: Tüm kumral tonlar için bal sarısı etkisi verir.
  • Carob:  Sıcak kahve tonları güçlendirmek veya kumral tonları koyulaştırmak için vardır.
  • Paprika: Kırmızıları güçlendirmek ve canlılık katmak için kullanılır.
  • Milk: Diğer tonların yoğunluğunu azaltmak veya yapılandırıcı maske olarak kullanılabilir.
kuaförümden

Boya Sonrası Saç Kremi Önerileri

Canlandırıcı etkiye sahip saç kremleri ile saçlarınızı pratik bir şekilde nemli tutarak kuvvetlendirebilirsiniz. Boya sonrası hasar görmüş saçlarınızı besleyerek güçlendirebilirsiniz. Saçlarda aynı zamanda hoş koku bırakan saç kremleri saçın kolay şekil almasında da yardımcı ürünlerdir.

Davines Nounou Besleyici ve Koruyucu Saç Kremi, boya sonrası kuruyan saçları nemlendirerek ipeksi bir doku sağlar. Saçlara nem katar iken ağırlaştırma yapmaz. Renklerin daha canlı görünmesine yardımcı olan bu saç kremi saçların kolay taranmasını da sağlar. Dolgunluk hissi ile saçlarınızı daha sağlıklı ve hacimli gösterir. Saç diplerindeki yağ ve pH dengesini koruyarak saç diplerinde tahrişi engeller. 

Aveda Color Conserve Boyalı Saçlar için Saç Kremi, saçların boyama işlemi sonrası rengini korumada ve renkleri daha canlı göstermede önemli rol oynayan bir saç kremidir. Saçların içine nüfuz eden bu saç bakım kremi sayesinde saçlarınız daha parlak görünür. Her uygulama sonrası etkisi artan Aveda saç kremini düzenli bir şekilde uyguladığınızda etkisini daha iyi fark edeceksiniz.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz