Kuaförler Pandemi Sınavından Başarıyla Geçti

Kuaför salonları pandemiden ilk kapanma döneminde en çok etkilenen sektörlerden biri oldu. Salonlarda alınan önlemler sayesinde son genelgede yer almayarak bulaş riski olmadığını gösterdi.

Özellikle 2 aylık tam kapatılmanın ardından kuaför salonlarında alınması gereken önlemlere ilave olarak alınan tedbirler kuaför salonlarındaki bulaş riskini azaltarak salonların bugün hizmet vermesinde etkili oldu.

Hizmet kapasitelerinin düşürülmesi, sosyal mesafeye sınırlama ve kuaförler tarafından alınan ek önlemler dün açıklanan genelgede kuaför salonlarının yer almamasını sağladı.

Kuaförler Pandemi Sınavından Başarıyla Geçti

Gerek yakın temasın minimumda kalması, gerek alınan hijyen önlemleri, HES koduyla giriş zorunlulukları ve dezenfektasyon konusunda gösterilen gayretler bu sonuca götüren önlemler arasında yer alıyor.

Ülke genelinde kuaför salonlarından bulaşa dair 1-2 küçük vaka dışında herhangi bir riskli durum yer almazken, kuaför salonu çalışanlarında da aynı şekilde çok nadir vakalar görüldü ve ilgili çalışanlar çok hızlı bir şekilde izole edilerek bulaşın geniş kitlelere yayılmasının önüne geçildi.

Ekonomik olarak zorluklar yaşanıyor mu? Tabii ki evet. Bir taraftan kapasitelerin yarıya indirilmesi; diğer taraftan müşterilerin taşıdıkları kaygı nedeniyle kuaför salonu ziyaretlerinde azalma bu ticari kaybın önemli nedenleri. Bir diğer faktör ise artan maliyetler ve bulaşın önlenmesi için alınan hijyen tedbirlerinin getirdiği ekstra yükler.

Zor bir dönem.. Daha da büyük zorluklar yaşayan diğer sektörlerle kıyasladığımızda kuaförlük özelinde sevindirici bir durum olsa da içinde bulunduğumuz ortam aslında hiç bir şeye sevinmeye izin vermiyor…. Komşusu açken tok yatmak deyiminde olduğu gibi.

Önceki İçerikBoya sonrası saç bakımı nasıl yapılır?
Sonraki İçerik2021 Yaz Saç Modelleri: Tropic Vivid