fbpx

Doğal Saçları Açık Renge Boyama

Kategori

 

İstenen renk, doğal saç renginin 4–5 renk açığı ise saç rengi boya ile açılabilir. Daha fazla açmalarda toz açıcı ile sarartılmalıdır. Boya ile açmalarda hedeflenen renk, H2O2 yoğunluğuna ve açık olarak seçilmiş boya rengine bağlıdır. Normal boyamalardan daha yüksek olan H2O2 yoğunluğu kullanılır. Bu da oksidasyon yoluyla doğal renk vericileri daha fazla açar. Bazı durumlarda fazla açık renge boyamalarda H2O2 payı yükseltilebilir. Hatta % 12-18‘lik yoğunluktaki H2O2, belli renklerle karıştırılabilir.

Rengi açılmaya elverişli saçlar

Moda renkler daha ışıklıdır. Siyah, orta kahverengi, kızılımsı renkteki saçlar, daha açık renge boyamaya pek elverişli değildir. Çünkü bu renklerin açılması zordur. Buna karşın sarı tonlar daha kolay açılır.

Çok koyu bir saçı, boya ile açık tona boyamak için açık renk boya içerisine toz açıcı konulmamalıdır. Bu uygulama boyadaki yapay renk vericileri yok ederek boyanın renk verme görevini engeller.

Saç boyama yöntemi

Saç ilk kez kendi doğal renginden daha açık (örneğin, üç ton açığı) renge

boyanacak kısa saç ise önce uç daha sonra dip kısım boyanır.

Saç ilk kez kendi doğal renginden daha açık (örneğin üç ton açığı) renge boyanacak uzun saç ise ilk önce saçın uç kısmı, sonra orta kısmı, en sonda dip kısmı boyanmalıdır.

 

Vücut ısısı boyanın kimyasal tepkimesini hızlandırdığından saç diplerini etkilediğinden saç dipleri, orta kısımdan ve uçlardan daha çabuk renklenir. Boyanın saç dibine en son sürülmesinin nedeni budur.

Fiziksel hasara uğramış saçların uç kısımları daha gözenekli ve yıpranmış durumdadır. Saçın uç kısmı boyayı, orta kısımlara oranla daha çabuk alır. Bu tip uygulamalarda boyayı önce orta kısma sonra uç kısımlara en son olarak da dip kısımlara sürmek gerekir.

 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz