Açık Alanlı Kuaför Salonları İçin Mobilya Çözümleri

Tüm kuaför dükkanlarının açık alan imkanı yoktur, ancak kullanılabilir bir açık alan ve bu alanları iyi değerlendirmek hem müşteri hem de çalışanlar bakımından oldukça avantajlıdır.

Kuaför salonları genellikle şehir merkezlerinde yer alır ve bu nedenle iç mekanlar olarak tasarlanmıştır. Bununla birlikte, bazı şanslı durumlarda – yüzey alanı ve konum mümkün olduğunda – kuaför salonları bir dinlenme alanı ve hatta bir bar kurmak için çevredeki açık alandan yararlanabilir. İşte salonunuzdaki açık alanları değerlendirmek için ilham alabileceğiniz birkaç fikir

Barselona’daki İç Avlu

Héctor Carvajal salonu , iç avlu da dahil olmak üzere her alanı maksimuma çıkardı. Gerçekten de, küçük bir masanın yanına oturmak için çimenli bir halı ve sandalyelerle “gizli bir bahçe” yaratarak, mini bir rahatlama vahasına dönüştürüldü. Doğal ışık yukarıdan geliyor ve sınırlı ölçülerde mahremiyet hissi veriyor.

Ön Cephe Değerlendirmesi

 Avi Ohana salonu tamamen şehrin içinde. Müşterileri beklerken mola vermeye davet eden masa ve sandalyeler kurmak için bina etrafında inşa edilen geniş meydanı değerlendirmeyi başarmış. Alan havadar hissetmek için yeterince büyük ve sokak seviyesi metropol havasını yoğun bir şekilde hissettiriyor.

Kaldırımlar
Mevcut alan biraz sınırlı olsa bile , Polonya’daki Białystok’taki Piotr Mordas‘ın, küçük, açık hava bir kafe oluşturma fikri oldukça hoş. Gerçekten de, salonun çevreci tarzı sadece sandalyelerle, ahşap masalarla ve çiçek saksıları ile süslenmiş. Büyüleyici bir yeşil tüm sıcaklığıyla müşterilerini davet ediyor.

Hoş ve Niş

Salon Sirius  , İstanbul Maslak’ta yer alıyor ve sadece büyük saksılar arasında, salon pencerelerinin önünde küçük bir alan var. Büyükşehir çevresinin ortasında olmasına rağmen iyi bakımlı ve rahat bir köşe bahçesi oluşturulmuş. Burada masaya oturmak ve randevunuzu beklemek veya bittikten sonra sohbet etmek sizce de çok keyifli değil midir?


Zarif Bahçe 

İzmir’deki Özdemir Saç Salonu’nda, oldukça iyi donanımlı bir rahat bahçe konsepti tasarlanmış. Geniş alan sayesinde salonun bir tarafı zarif sandalye ve masalara ayrılmış ve kapalı barın açık alanı olarak işlev gören bir bahçeye dönüştürülmüş. Açıkça tanımlanmış bir işleve sahip daha yapısal bir çözüm.

Manzaralı ve Havadar
Scıssorys Friseure Almanya’da bulunuyor. Şehir merkezinin kalbindeki bir binanın en üst katında yer alan tesis, nefes kesen silüet manzaraları sunan 360 derece terası sayesinde oldukça kullanışlı bir açık hava alanına sahip. Sandalyeler ve masa, müşterileri gün boyunca ara vermeye ve özel günlerde düzenlenen etkinlikler için konuklarını ağırlıyor.

Tıpkı Bar Gibi

Ahşap güverte, şemsiye, sandalye ve bitkiler. Bükreş, Romanya’daki berber dükkanı Gett’in Men Exclusive, salonun hemen dışında gerçek bir bar oluşturdu ve müşterilere sunulan hizmetlerden sadece birine dönüşerek, tüm işi sosyal bir merkeze ve gece noktasına dönüştürdü. Her ayrıntıya gösterilen özen hem eski hem de çağdaşı anımsatan bir tarzda yorumlanmış ve pek de alışık olunmayan bir deneyim sunuluyor.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz