Yüzü Konturlayan Katların Kesimi

Saçta yüzü konturlayan katların kesimi için yeni bir yol mu arıyorsunuz? Sam Villa’nın Kurucu Ortağı ve Redken’in Küresel Sanat Elçisi Sam Villa, yumuşak ve organik bir his veren kolayca uygulanabilir katlar oluşturmak için diyagonal kesitler ve yüksekliği kullanıyor.

Akılda Tutulması Gerekenler:

● Saçın ileriye doğru hareket etmesi için ortada bir bölümü ve yükseltilmiş diyagonal kesitler kullanın. Yükseklik, yumuşaklık yaratır, açı ise yüz çerçevesini oluşturur.

● Kuru kesme makası kullanın

● Kılavuzu diyagonal olarak oluşturun ve ardından yelpaze ve nokta kesimi yapın. Başparmağınızı işaret parmağının ortasına yerleştirin ve saçı baş parmağınızın etrafına kıvırmak için itin. Saçı hareket ettirirken makası sabitleyin ve açıp kapatın, bu saçla paralel kalmasını sağlar, böylece sadece saçtaki ağırlık alınır.

● Sonraki bölümde, yumuşak bir çerçeve oluşturmak için kılavuzdan bir parmak daha geniş bir uygulama yapın ve bunu her bölüm için tekrarlayın.

● Saçı öne yatırıp kestiğiniz bölüm orta kısımdadır; eşleştirmek için tarağın omurgasını kullanın. ● Karşı tarafta (solda) keserken, makas yukarı yerine aşağıyı gösterir (sağ el ise), bu nedenle karşı taraftaki (sol) bölümü alın, ardından sağ tarafa geri dönün ve orada kesim yapın.

Önerilenler

Benzer İçerikler