Murat Aytulum 2021 İlkbahar Yaz koleksiyonu

Kategori

                            ‘MACHO’ by MURAT AYTULUM

İnsanoğlunun betondan yarattığı dünyaya ve doğanın çaresizliğine atıfta bulunan ‘Macho by Murat Aytulum’ defilesi, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul MBFWI) kapsamında ilk kez www.mbfwistanbul.com ‘da dijital olarak izleyicilerle buluştu.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında Galataport İstanbul’da www.mbfwistanbul.com ‘dan yayınlanan ve tüm dijital platformlarda ‘online’ olarak gerçekleşen ‘Macho by Murat Aytulum’ defilesinde, yoğun olarak kullanılan deri, tüvit kumaşlar ve poplinlerden oluşan koleksiyon, yaygın bilinen kelime anlamının tersine kadını, doğayı koruyan yeni dünya düzenine evrilen bir ütopyayı anlatıyor.

Modern ve şık stillerin bir araya geldiği kıyafetler

Koleksiyondaki rengarenk siluetler, yaratıcı ve baştan çıkarıcı stiller dikkat çekiyor. Modern ve şık kıyafetlerin yer aldığı defilede Murat Aytulum’un her zamanki çizgisi görülüyor. Renklerin dansı, harmoni, retro görünümler koleksiyonda öne çıkıyor. Çarpıcı detaylar, görkemli kıyafetler, feminen görünümler ile şekillenen koleksiyonda elegant stiller görülüyor. Sofistike parçaların dikkat çektiği koleksiyon özgün yapısını ortaya koyuyor.

Farklı kumaşların bir araya gelmesi ile şekillenen koleksiyonda dinamik ve enerjik bir yapı var. Renkler ve dokular ahenk ile birbiri ile uyumlu bir şekilde kıyafetlere yansıyor. Zamanın ruhunu öne çıkaran stiller, agresif görünümler benzersiz koleksiyonda öne çıkıyor.

Zamansız stiller

Net çizgiler, kusursuz öğelerin yansıması Murat Aytulum’un 2021 İlkbahar Yaz koleksiyonunda görülüyor. İkonik bir konsept ile moda severlerin beğenisine sunulan özel koleksiyonda benzersiz stiller yer alıyor. Dijital olarak sunulan koleksiyonda gösterişli görünümler dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Özenle hazırlanmış özel bir koleksiyon

Koreografisi Ferhan Aral tarafından gerçekleştirilen ‘MACHO’ by Murat Aytulum defilesinde, özel MAC koleksiyonu ile yapılan trend makyaj ve koleksiyonun ruhunu taşıyan L’Oreal tarafından entegre edilen saç tasarımlarıyla sergilenen maskülen ve feminen arasındaki ince çizgide oluşturulmuş 35 parçalık koleksiyon, izleyicilerden yoğun ilgi gördü.

Defile sonrası Fişekhane’de düzenlenen ‘Fashion Talk’ buluşmasında ise Hafta Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Aslı Barış, Almanya’nın ünlü influencer’ı, model ve ohhcouture.com’un kurucusu Leonie Hanne ‘online’ bir sohbet gerçekleştirdi.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un (MBFWI) 15. sezonu Türkiye Tanıtım Grubu’nun (TTG) desteğiyle gerçekleştirildi.

Önerilenler

Benzer İçerikler