Yılın Kuaförü Yarışması 2022 Neslihan Usta

Yılın Kuaförü Yarışması 2021 ve 2022 Gelin Saçı kategorisi birincilik ödülü sahibi Neslihan Usta ile yarışmayı ve birincilik ödülünü konuştuk.

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Meslek hayatınız hakkında bilgi verir misiniz?

Kariyer hayatıma 2006 yılında Almanya’da başladım. Daha sonra kariyerimi daha iyi yerlere taşımak adına 2010 yılda özel eğitimler alarak kendimi topuz dalında geliştirmeye devam ettim. 2015 yılında Türkiye’ye yerleştim ve 2016 yılında Bülent&Özgür Kuaför Salonu’nda çalışmaya başladım.

Yılın Kuaförü Yarışması 2022
Neslihan Usta

Hairist Yılın Kuaförü Yarışması hakkında neler söyleyeceksiniz? Katılmaya nasıl karar verdiniz?

Hayalimde ve hedeflerim arasında her zaman olan kariyerimde kendimi daha ileri taşımak için Türkiye’de ve Avrupadaki kuaförleri takip ederek kendimi geliştirmeye devam ettim ve hayalimi gerçekleştirmek için 1.ödülü almayı hedefledim.

Köln’de yaşarken Türkiye’deki kuaför sektörünü çok sıkı takip ediyordum ve bu takibim sonucunda Hairist yarışması ilgimi çok çekmişti ve araştırmaya başlamıştım. O yıllarda bunu gerçekten yürekten istiyordum.

İlk finalist olduğunuzda neler hissettiniz?

Yarışmaya katılmak için taktir ettiğim kişilere danışarak 2016 yılında şansımı denemek istedim ve o yıl 1 kez finalist olarak 3.’lük ödülünü almıştım. Bu beni çok mutlu etmişti. Ama beni 3.’lük tatmin etmiyordu ve tekrar katıldım. Bu sefer başarılı olamamıştım ve her sene denedim. Yılmadım 2021 yılına kadar.

Bu yılda birşey vardı ama ne olduğunu bilmiyorum ve hayalime kendimi çok yakın hissettim. Bu yıl benim olmalı, benim yılım diyordum ve yarışmaya tekrar katılmaya karar verdim.

İlk ayda iki kere finalist olmuştum ve bu beni öyle bir mutlu etmişti ve devamının geleceğine inanmıyordum. Daha sonra her ay fotoğraf göndermeye başladım ve her ay finalist oldum tam 8 ay boyunca finalist oldum .

Birincilik ödülü neler hissettirdi?

Ve FİNAL günü 🙂 İşte o an hissediyordum. 1. ben olmalıydım. 1.’lik ödülü benim olmalı diye dua ediyordum. Herkes açıklandıktan sonra ben en sona kalmıştım, heyecanla bekliyorum o anı. Adımı söylediklerinde inanılmaz derecede heyecanlandım mutluluktan konuşamadım bile ☺️.

Ve sonra 2022 yarışması. İkinci kez yarışmaya katılmam çok büyük bir riskti. İnanılmaz derecede eleştiriler almıştım ama hiç birine kulak asmadım. Hatta 3. olursan ne yaparsın demişlerdi. Bende olsun bir şey kaybetmemki demiştim. Önemli olan o cesareti gösterip oraya katılmaktır dedim ve her ay yine finalist oldum ve final sonunda tekrar 1.ödülüne hak kazandım. Gururluydum, inanılmaz derecede mutluydum ve emeklerimin karşılığını aldım.

Yılın Kuaförü Yarışması 2022

Bu ödülün maddi manevi katkıları hakkında bir değerlendirme yapar mısınız? İşinize katkısı nasıl oldu? Müşterilerinizin, meslektaşlarınızın yorumları neler oldu?

Kariyerimde yarışmaya katılmak ve iki yıl arka arkaya 1. ödüllerini almak tabii çok fazla etkili oldu. Müşterilerimin bana olan güveni daha da artı ve bu beni daha mutlu etmişti.

Yılın Kuaförü Yarışması 2022

Yarışmaya katılmaya düşünenlere nelere söylemek istersiniz?

Yarışmaya katılmak isteyen arkadaşlarıma şunu söylemek istiyorum: Kariyerinizin sizi bir yere tanışmasını istiyorsanız önce kendinize güvenin ve sanatınızı gösterin. Cesaretinizi kaybetmeyin,
kimsenin eleştirisine kulak asmadan yüreğinizi katarak yarışmaya katılın.

Hayallerinizin ve hedeflerinizin peşinden koşun… Ve yarışmaya katılın…

Önerilenler

Benzer İçerikler

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz