Yılın Kuaförü Yarışması 2022 Ayhan Önlüel

Yılın Kuaförü Yarışması 2022 Renk kategorisi birincilik ödülü sahibi Ayhan Önlüel ile yarışmayı ve birincilik ödülünü konuştuk.

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Meslek hayatınız hakkında bilgi verir misiniz?

Ben Ayhan Önlüel. Mesleğe 30 yıl önce Ankara’da başladım. Ankara’da kendimi tekrarlamış gibi hissetmeye başladım ve daha ileri seviyeye geçmek için 18 yıl önce İstanbul’a geldim. Farklı yerlerde çalıştıktan sonra 2016 yılında kendi salonumu açtım ve kendi salonumu işletmekteyim

yılın kuaförü yarışması 2022
Ayhan Önlüel

Hairist Yılın Kuaförü Yarışması hakkında neler söyleyeceksiniz? Katılmaya nasıl karar verdiniz?

Hairist Yılın Kuaförü Yarışması bence kuaförlük sektörünün daha iyi gelişmesini ve daha yaratıcı modeller yapmamız için bize bir fırsat sunuyor. 2012 yılında bir tanıdığım Hairist yarışması var, kesinlikle katılmalısın, yeteneklisin dedi. Ben de katıldım ve bu beni çok heyecanlandırdı. O tarihten bu yana kendimi geliştirerek her yıl Yılın Kuaförü Yarışması ‘na katılmaya başladım.

İlk finalist olduğunuzda neler hissettiniz?

İlk finalist olduğumda hayatımın en heyecanlı anını yaşadım. Bence bir insanın yaptığı tasarımın beğenilip seçilmesi kadar mutluluk ve heyecan verici bir durum olamaz.

Birincilik ödülü neler hissettirdi?

Birincilik ödülünü ilk aldığımda sevinçten havalara uçtum diyebilirim. Düşünsenize yıllardır mücadele ettiğiniz bir yarışmada 1. olmak muhteşem bir duygu. O kadar filnalistin arasından kendi yaptığım tasarımın tam puan alıp 1. olması. Hem çok mutlu oldum hem de kendimle gurur duydum.

yılın kuaförü yarışması 2022

Bu ödülün maddi manevi katkıları hakkında bir değerlendirme yapar mısınız? İşinize katkısı nasıl oldu? Müşterilerinizin, meslektaşlarınızın yorumları neler oldu?

2012’den bu tarihe kadar aldığım finalistlik ve dereceleri sosyal medyada çok iyi kullandım. Bu da beni bulunduğum lokasyonda hem popüler hem de 10 yıl ileriye taşıdı. İşletmemin ciddi anlamda ciro olarak sürekli yükselmesini sağladı.

Meslektaşlarımın bana yaklaşımı yaptığım tasarımları beğendiklerini çok iyi çalışmalar yaptıgımı taktir etmeleri beni çok gururlandırdı ve mutlu etti. Müşterilerimin bir kuaför olarak bana bakış açıları tamamıyle değişti diyebilirim. Sosyal medyada paylaştıklarımı, ödüllerimi ve finalistliklerimi gördükçe bana olan güvenleri çok daha fazla oldu ve kendi fikirlerinden daha çok benim fikirlerime güvenmeye başladılar.

Yarışmaya katılmaya düşünenlere nelere söylemek istersiniz?

Yarışmaya katılmak isteyen meslektaşlarımı şunu söyleyebilirim: İk günden bu yana Hairist yarışması meleğe bakış açımı ve tamamiyle vizyonumu ve kendimi her geçen gün geliştirmemi sağladı. Kesinlikle bu yarışmaya meslektaşlarımın katılmalarını tavsiye ediyorum. Hiç düşünmesinler katılsınlar.

yılın kuaförü yarışması 2022
Renk Kategorisi 1. Ayhan Önlüel

Yılın Kuaförü Yarışması’na katılmak için tıklayın.

Önerilenler

Benzer İçerikler