fbpx

Yarışmaya hazır mısınız?

Kategori

HAIRiST 2014 Yılın Kuaförü Kim Olacak?

HAIRiST Yılın Kuaförü 2013,soldan sağa: 2.Ayhan Önlüel-1.Onur Varlı-3.Uğur Tarlak

 

Artık gelenekselleşen ve 3.sü düzenlenecek olan HAIRiST 2014 Yılın Kuaförü Yarışması yine aynı soruyu taşıyor:

 

"Yılın Kuaförü Kim Olacak?"

 

Cesur, heyecanlı, azimli ve mesleğine tutkuyla bağlı tüm kuaförlere açık olan yarışma büyük titizlikle hazırlanıyor.  İlk düzenlendiği 2012 yılından bu yana artan bir saygınlık kazanan yarışmanın en önemli kuralı kuaför olduğunuzu gösteren bir diploma veya resmi öğrenim belgenizin olması. Geriye yetenek, deneyim, vizyon, heyecan ve enerji kalıyor.

Seçkin bir jüri topluluğu önünde, şeffaflıkla duyurulan yarışma kriterlerine göre yapılan yarışmada jüri üyeleri için de önemli bir kural var: AKD (Artistik Kuaförler Derneği) üyesi olmaları ve "Jüri Semineri"ne katılmış olmaları.

2012 yılında Topuz Kategorisinde Bülent Demir ve Renk Kesim Kategorisinde Sinan Ergün, 2013 Yılında ise Topuz Kategorisinde Onur Varlı büyük ödüle layık görülerek alkışları hak ettiler. 2013 yılında renk-kesim kategorisi iptal edilmişti.

 

Yarışma ne zaman?

HAIRiST 2014 Yılın Kuaförü Yarışması 6 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşecek . Ödül töreni ise 7 Nisan 2014 tarihinde düzenlenen Yılın Saç Tasarım Etkinliği bünyesinde verilecek.  

 

HAIRiST Yılın Kuaförü 2012, Bülent Demir, Topuz Kategorisi

 

Ne zaman başvurabileceksiniz?

Yarışmaya başvurular her yıl olduğu gibi Aralık ayında başlıyor.

 

Yarışma kuralları ne zaman açıklanacak?

Kasım 2014'ten itibaren hairist.com.tr adresinden yarışma kurallarını öğrenebileceksiniz. Yarışma kitapcığı Estetica Dergisi Aralık 2014 sayısı ile dağıtılıyor olacak.   

 

Yarışmaya katılım ücretli mi?

Evet ücretli. 2014 için katılım ücreti Aralık ayında açıklanacaktır.

 

Herkes katılabilir mi?

Hayır. Kuaför olduğunu belgeleyen (Türkiye Cumhuriyeti yetkili makamlarınca imzalı diploma veya öğrenim belgesi ile) her T.C. vatandaşı katılabilir. Bu konuda istisna olmamakta, sahte belge sunmanın yasal takibi olmaktadır.

 

Farklı ne var?

Bu yılki yarışmada sadece yarışanlar değil, yarışmacının katıldığı salon da ödüllendiriliyor. Yarışmacının katıldığı salona özel bir plaket sunularak salon başarısı da göz önünde bulunduruluyor.

 

Katılmalı mıyım?

Mesleğine aşık, hedefleri olan, bu heyecanı yaşamak, deneyimlerini paylaşmak isteyen her kuaför katılmalı. 

 

Neden HAIRiST?

Ülkemizin tartışmasız en kaliteli, uluslararası standartlardaki özgün, ilham veren ve katkı sağlayan en önemli yarışması ve etkinliği 

 

HAIRiST Yılın Kuaförü 2013,1.Sinan Ergün, Renk-Kesim Kategorisi

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz