fbpx

Wella Professionals’ta Yenilikler

Kategori

 

Wella Professional’ın Yöntem Kozmetik bünyesine geçmesinden bu yana tam iki yıl geçti. Yöntem Kozmetik Genel Müdürü Müslime Duğraç ile Wella Professional'ı ve profesyonel markaları konuştuk.

 

Estetica: 2011 yılında sektörün renklendirmede öncü markası Wella Professionals’ın Türkiye distribütörlüğü görevini Yöntem Profesyonel olarak üstlendiğiniz dönemi nasıl değerlendiriyorsunuz bu dönemi? Wella ve diğer profesyonel markalar açısından nasıl geçti?

Müslime Duğraç: Wella markasının başarısının kaynağında her şeyden önce saç tasarımcılarının ihtiyaçlarına uygun, kaliteli, yenilikçi, ilham veren ürünler geliştirmek yatıyor. Color ID buna en güzel örnek.

Wella Professionals Color ID ile bir devrim yarattı. Color ID birden fazla rengin, birbirine karışmadan ve folyo ile ayrım yapmaya gerek kalmadan uygulanması imkanını sunuyor. Folyo kullanımı renklendirmede paket içindeki tutamları tek renk uygulaması ile sınırlarken, Color ID her tutamda birçok renk kullanımı imkanını sunuyor.

Color ID yalnızca Koleston Perfect, Illumina Color ve Welloxon Perfect ile çalısıyor. Wella Professionals kullanan salonlar artık rakiplerine göre bir adım önde olacaklar.

Geçen yılın yenilikçi ürünü Illumina ürün gamına yeni katılan 11 rengi ile 1. yasını kutluyor ve ışıldamaya devam ediyor.

2013 yılı son çeyreğinde lansmanını yaptığımız  Luxe Oil serisine de bu ay yepyeni 4 ürün daha eklendi. Yani yeniliklerle dopdolu bir yıl geçiriyoruz.

Estetica: Eğitim ve etkinliklerde bir akşama oldu mu? Salonlara yatırım anlamında neler yaptınız? Diğer taraftan Hakan Köse ile ‘Kreatif Danışmanlık’ çalışması var. Neler söyleyeceksiniz?

Müslime Duğraç: Wella Stüdyomuzda salonlara verdiğimiz seminerler ve eğitimler mesleki gelişme yatırım yapmak adına son hızıyla devam ediyor. Ocak ayında Sebastian Artistik ekibinden Anthoney Cole’u, Mayıs ayında Patrick Cameron’u misafir edeceğiz.

Gene Mayıs ayında Frankfurt Hair World fuarında Wella Trend Vision Dünya Finali’ni 50 ayrıcalıklı Türk kuaförü ile birlikte izlemeye gidiyoruz.

Profesyonel etkinliklerimizin yanı sıra Hakan Köse’nin uzun yıllara dayanan kişisel deneyimini Wella Professionals Kreatif Direktörü olarak kuaförlerle paylaşmak, onların müşterilerinin iç dünyalarına inerek mesleklerinde çok yönlü , daha kaliteli bir hizmete yönelmelerini hedefliyoruz.

 

 

Estetica: Önümüzdeki dönemde neler göreceğiz? Sürprizler var mı?

Müslime Duğraç: Evet yakın dönemde salonların hem cirosunu hem de karlılığını arttırmaya yönelik, yeni tüketici ihtiyaçları doğrultusunda

geliştirilmiş ürün lansmanlarımız olacak. Salonları yeni markalar ve ürünlerimizle buluşturmak adına büyük heyecan duyuyoruz.

Estetica: Teşekkür eder, başarılar dileriz.

Haber hakkında detaylı bilgiyi Estetica Dergisi  Aralık – Ocak sayısında bulabilirsiniz. 

 

 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz