fbpx

Tutku HAIRiST 2014’ün Atmosferine Karıştı

Kategori

Tutkuyu, kaliteyi, paylaşımı ortak bir platformda buluşturmayı amaçlayan HAIRiST Saç Tasarım Etkinliği 06-07 Nisan 2014 tarihlerindende İstanbul’un prestijli etkinlik mekanlarından Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi’ne yurtiçinden ve yurtdışından gelen 1300’e aşkın izleyiciye unutulmaz anlar yaşattı. Her anı hafızalarda yer alacak etkinliğin ilk gününde Renk-Kesim ve Topuz kategorisinde ilham veren saçlar arasından jürinin değerlendirmeleri sonucunda Yılın Kuaförleri belirlendi.    

Topuz kategorisinde birinci Pendik Nurettin Esengül Kuaför’den Erdal Köse; ikinci Pendik Talat Kuaför’den Ayaz Beyazdaş üçüncü Brandium Ataşehir Toka Kuaför’den Uğur Kılıçaslan;

Renk – Kesim kategorisinde ise birinci Ekip by Yıldırım salonundan Taner Yıldız, ikinci Stüdyo Kuaför  Astoria’dan Mustafa Ali Nişancı, üçüncü Erdem Kıramer Akmerkez’den İzzet Tabak seçildi.

Birbirinden özel kuaförlük markalarının yer aldığı özel etkinliğin ikinci gününde profesyonel saç kozmetiği ve güzellik alanında hizmet veren Türkiye’nin büyük markaları; Alpeda,  Alter Ego, Aveda, Davines, Eczacıbaşı-Schwarzkopf Professional, Filiz Çelik, Kyana, Londa Professional, L'Oréal Professionnel, Matrix, Matsuzaki, NMP, Revlon Professional, Sebastian Professional, Ventoso, Wella Professionals ile hizmet markaları Altıpat Mimarlık, Estetica Dergisi, Pivot Point, Kariyer Eğitim Kurumları ve Sibel Bircan markaları katılımcılarla bir araya geldi.

Şovlar başlamadan önce, Yılın Kuaförü Yarışması finalistleri ödüllerini izleyicilerin önünde alkışlarla aldılar. Sahnede büyük bir gurur ve mutluluk yaşandı.  

Hemen ardından gerçekleşen açılış şovunda sektörün tanınan isimleri Baykan Savaş ve Gürkan Savaş ekipleri izleyicileri Flamenko konseptleri ile ateşlediler.

Sahnede oluşan inanılmaz ambiyans ile Datça’nın ve Marmaris’in kuaförlük markaları Ferhat Kara ve Mevlüt Bayındır müthiş şovları ile izleyicileri bulutların üzerine çıkardılar.

Avangard ve özgün şovun ardından Ukrayna’nın celebrity kuaförü Theo Dekan sahne aldı. Fütüristik yaklaşımlarla mekanik, ıslak ve avatar konseptleri tutku ile bir araya getiren Theo Dekan üç bölümden oluşturduğu şovunda makyaj, kostüm ve saç tasarımlarını kendisi yönetti. Şov öncesi makyajları Kariyer Eğitim Kurumları makyaj grubu üstendi.

Estetica Dergisi Yılın Meslek Onur Ödülü kuaförlük sektörüne AKD-Artistik Kuaförler Derneği’ni kazandıran merhum kurucu Muzaffer Çapkın adına oğulları Dicle ve Fırat Çapkın’a alkışlarla verildi. 

Topuzun seçkin temsilcisi Damla Arı, sahneyi bir anda peri masalından göz kamaştıran bir kesite dönüştürdü.

Birbirinden çarpıcı gelin saçlarını özenle tarayan Damla Arı’nın şovu ardından final şovuyla Kırıktarak Ali sahnedeydi. Şov başlamadan önce Kırıktarak Ali’nin meslekte 60. Yılına özel hediye dağıtıldı ve nostaljik görüntüler ile izleyicilere bir Kırıktarak belgeseli yaşattı. Bütün izleyicilerin ayakta alkışladığı muhteşem final şovu duygulu anlara sahne olurken kuaförlük bu etkinlikle bir kez daha yıldızlaştı.

HAIRiST Etkinliğinin beşincisi 6 Nisan 2015 tarihinde gerçekleşecek. 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz