fbpx

Tapınak Misali Bir Salon: MD Kuaför,Antalya

Büyüklüğü, bulunduğu mevki ve tasarımıyla adeta bir kuaförlük tapınağını andıran MD Kuaför salonu Oya&Bilal Ateş Mimarlık Ofisi tarafından yapıldı.

Salon mesleki yeterliliğinin dışında kaliteli ve özel tasarımıyla da dikkat çekiyor. Mermer, pirinç, perforje, cam, doğal ahşap gibi malzemeler kullanılarak oluşturulan dekorasyonda lineer plan şemaları içinde yalın ve düz formlar uygulanırken siyah ve beyaz renklerle zıtlıkları ön plana çıkaran mekanlar oluşturulmuş.

4 farklı kattan oluşan işletme uzun yılların deneyimine sahip Mustafa Demirbağ imzası taşıyor. Salonun bodrum katında lounge, toplantı salonu, workshop alanı ve yan hizmet (ağda odaları, tuvaletler, muhasebe, mutfak ve personel soyunma giyinme, personel tuvaletleri) odaları yer alırken zemin katta karşılama , ana saç kesim bölümü, saç boyama, yıkama ünitesi ve boya laboratuarı yer alıyor.

Asma katında çok özel anlar için özel bir gelin bölümü yer alan salonda makyaj, saç bakım, SPA ve tırnak bakım hizmetleri veriliyor. Çatı katı ise çok özel tasarlanmış erkek berberi ve günün yorgunluğunu atmaya yarayan bir teras olarak düzenlenmiş.

Bu özel salon için Mustafa Demirbağ şöyle konuştu: “Mimari anlamda istediğim sonucu aldım. Böyle bir salona sahip olmak farklı bir duygu. Zaten mekanın yarattığı duygunun müşterilerimizde yarattığı enerjiyi de hissediyoruz. Sektörümüzün algısına da katkı sağlayacağına inandığımız bu projeyle gurur duyuyorum. Saç tasarımını mimariyle, estetikle ve tutkumuzla birleştirerek bu sonucu elde ettik.”

Haberin tamanı Estetica Türkiye dergisi Haziran Temmuz sayısında bulabilirsiniz.

MD Kuaför Salonu Antalya hakkında detaylı bilgi için linki tıklayınız.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz