Stres ile başa çıkmak

Stres ile başa çıkma!

Stres iş hayatının günümüzdeki en ağır basan gerçeklerinden biri. Yoğun iş temposu, müşterilerin talepleri, en iyi olma çabası, ağır çalışma saatleri derken kuaförler aslında günlük hayatlarında bir sürü stres unsuru ile boğuşmak zorunda kalıyor. Stres altında kalmanıza neden olan bu tempo içerisinde uygulayacağınız birkaç ufak yöntem ile mental olarak daha rahat çalışma ortamı oluşturmanız mümkün! İşte birkaç ipucu:

saç, moda, sanat, makyaj, stres, salon, salonyönetimi, kuaför

 • Nefesinizi doğru kullanın, sinir veya stres hissettiğiniz zaman dört kere derin nefes alın ve yaptığınız işe ondan sonra devam edin.

 • Üst üste gelen işleri aciliyetine göre sıralayın ve gözünüzde büyümesini engelleyin. Eğer parçaları teker teker görürseniz bütüne bakmaktan daha rahat bir his elde edersiniz.

 • Yorgunluk stresin birincil kaynağıdır. Çok yorgun hissettiğinizde gerçekten vaktiniz yoksa dahi bir dakika sakince oturun ve kendi elinize masaj yapın. Gevşemiş ve dinamik hissedeceksiniz.

 • Yardım isteyin: Her şeyin üstesinden kendiniz gelmeye çalışmayın. İşleriniz çok yoğunsa ve gerçekten yetişemeyeceğinizi düşünüyorsanız yardım isteyin.

 • İfade yeteneğinizi kullanın. İnsanı en çok strese sokan nedenlerden biri de kendini ifade edememesidir. Karşınızdaki kişiye kendinizi doğru ifade edebilmek için ifade yeteneğinizi geliştirin.

 • Planlı olun: Planlı olmak birçok iş yükünü hafifletir ve kurtarıcınız haline gelir. Düzenli notlar tutun yapacağınız işlere ayıracağınız vakitleri ajandanıza işaretleyin, böylece işlerinizin çakışmasını engellersiniz ve stres olmaktan kurtulursunuz.

 • hairist.com.tr’nin resmi

   mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

  İndirmek için tıklayın:   

   

  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

   

  https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975