Sosyal medyadan müşteri

Sosyal medyadan müşteri

‘‘Sosyal medya üzerinden doğru müşteri kitlesine ulaşmak için ne yapmalıyım?’’ diyorsanız, bu yazımıza mutlaka göz atın:

sosyal medya, doğru müşteri, mecra, salon, en doğru sosyal medya

Herkesin bildiği üzere sosyal medya; 7’den 70’e, toplumun birçok kesiminden milyonlarca insanın aktif olarak paylaşımlarda bulunduğu, kendini ifade ettiği, ilgi alanlarını takip ettiği mecralar. Bu mecralar içerisinde ticari sayfalarınızın kendi kimliğini belli etmesi ve doğru müşteriye ulaşması ise en zorudur.
Sosyal medyada öncelikle belirtmeniz gereken nasıl bir salon olduğunuz. Sizin salonunuz sosyal medyada kimlere hitap ediyor? Bunu daha rahat belirtmek için hedef kitlenizi verdiğiniz servislere göre sınırlandırabilirsiniz. Örneğin: Kısa saç kesimleri veya sarışınlık servisi üzerine yoğunlaşmış bir salonunuz varsa bunu sosyal medya sayfalarınız üzerinden iyi bir şekilde lansa etmelisiniz. Uç kesimler ve styling saçlar üzerinde uzmanlaştıysanız, kendisinde bir farklılık yaratmak isteyen kadınlara ve genel olarak daha genç bir kitleye hitap ediyorsunuz demektir. Bu noktada genç kadınların size ulaşmasını sağlayacak ve o kitlenin ilgisini çekecek paylaşımlarda bulunmalısnız.
Atacağınız ikinci adım ise hedef kitlenizi belirledikten sonra doğru müşteri için doğru paylaşımlarda bulunmak. Doğru paylaşım yapabilmek için ise hedef kitlenizin isteklerinin ve arzularının iyi tespit edilmiş olması gerekmektedir. Doğru müşteriye hitap etmenin yolu hedef kitleyi tanımaktan geçer. Y kuşağını hedef alıyorsanız, Y kuşağının ilgi alanlarını araştırıp onlara yönelik içerikler paylaşabilirsiniz. Bu noktada profesyonel yardım da alabilirsiniz veya kendi araştırmanızı kendiniz yaparak bulgularınız doğrultusunda ortaya yeni içerikler çıkarabilirsiniz.
Sektör görsel bir sektör olduğu için Instagram, Facebook veya Pinterest gibi mecralar twitter gibi mecralardan daha çok dikkat çekecektir. Ayrıca fotoğraf kalitesi de paylaşımlarınızın değerini görsele hitap ettiğiniz için büyük oranda etkileyecektir.
Doğru mecradan, doğru içerikler paylaşarak, doğru müşteri elde etmek, sosyal medyada salonunuz için geliştirebileceğiniz en iyi dijital pazarlama yöntemidir.

Bilginin daha ulaşılabilir olduğu günümüz teknolojisinde kuaförlüğün dijital ortamdaki haber kaynağı hairist.com.tr’nin resmi

 mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975