Salonunuzu renklendirin…

Estetik salonlar…

saç, tasarım, çiçek, dekorasyon, kuaför, kuaförlük, salon

Salonunuzda yetiştirebileceğiniz salon bitkileri ile salonunuza estetik bir görünüm kazandırırken, enerjisini de yenileyebilirsiniz. Estetik görüntü salon da çalışan kuaförler için olmazsa olmazdır. Çünkü ilham güzellikten ve zerafetten doğar. Bunu da en kolay çiçeklerle sağlayabilirsiniz. Her çiçeğin kapalı alanda yetişmesi zor olduğundan dolayı bu yazı da sizler için salon bitkilerini derledik….

saç, tasarım, çiçek, dekorasyon, kuaför, kuaförlük, salon

Kılıç çiçeği: Salon, ofis gibi ortamlarda süs bitkisi olarak kullanılır. Çok sık olmasa da yıl da bir defa çiçek verir ve etrafı mükemmel bir kokunun sarmasını sağlar. Sürekli çiçek açan bir bitki olmasa da kendiliğinden desenli olduğu için yaprakları; asil ve sofistike duruşuyla salonunuza ayrı bir hava katacaktır. Güneşsiz ve gölge bir ortamda da yaşayabilir fakat güneş gören bir köşe kılıç çiçeğini daha mutlu edecektir. Su depolayabildiğinden dolayı çok fazla su ihtiyacı hissetmez toprağının nemli olması yeterlidir. Ayrıca geceleri salonun havasını da temizler.

saç, tasarım, çiçek, dekorasyon, kuaför, kuaförlük, salon

Aşk merdiveni: Hem güneşli hem de güneşsiz ortamlara rahatça uyum sağlayabileceğinden dolayı salonlarda yetiştirmek için uygundur. Düzenli bir şekilde sabah akşam sulandığı takdirde daha çok verim alınır fakat diğer şartlarda da hayata tutunur. Gür, salkımlı görünümüyle görkemli bir havaya sahiptir. Yetiştirildiği şartlara göre 20 cm’den 2,5 metreye kadar büyüyebilir.

saç, tasarım, çiçek, dekorasyon, kuaför, kuaförlük, salon

Salon sarmaşığı: Dekoratif ve alımlı bir görüntüye sahip olduğu için her dönemde salon kullanımda tercih edilmiştir. Gölge ve kuru ortamlarda boyu kısa ve yaprakları daha yeşildir. Fakat güneşli bir köşede iyi sulandığı takdirde bütün güzelliklerini onu yetiştirenlere gösterir. Büyürken düzenli bir şekilde budama yapılması bitkiye iyi gelecektir.

saç, tasarım, çiçek, dekorasyon, kuaför, kuaförlük, salon

Kurdele çiçeği: Kuru ve gölge ortamlara dayanıklıdır. Çünkü kendi suyunu kurak dönemler için depo edebilir. Fakat güneşli ortamda daha güzel gelişir ve büyür. Yeşil uzun kurdele şeklinde saksıdan aşağıya doğru sarkan yaprakları salonunuza farklı bir hava katacaktır.

saç, tasarım, çiçek, dekorasyon, kuaför, kuaförlük, salon

Barış çiçeği: Yapraklarının uzun süre sağlıklı ve bozulmadan kalabilmesi için gün içinde bir miktar güneş görmesi yeterli olacaktır. 45-90 cm arasında boyu değişir. Soğuğa karşı bir miktar dayanıklı olan bitkinin sürekli çiçek verilmesi isteniyorsa bakımı en ince ayrıntısına kadar yapılmalıdır. Aksi halde yeşilliği daha fazla olan bir görünümü olur. Fakat çiçekleri açmaya başladığı zaman göz alıcı bir asalete sahip olan bitkinin etrafına farklı bir görünüm kazandırdığını fark edebilirsiniz.

Salonunuza aldığınız bitkilerle dekoratif bir görünüm elde etmek mümkün. Salonunuzun uygun bölümlerinde bitkinin yaşam koşullarını da göz önünde bulundurarak alacağınız çiçeklerin verdiği enerji size de iyi gelecektir.

  

Bilginin daha ulaşılabilir olduğu günümüz teknolojisinde kuaförlüğün dijital ortamdaki haber kaynağı hairist.com.tr’nin resmi mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975