Yenilenen Organic!

Farkı 'Organic' Olması

Organic Colour Systems, çeyrek asırlık öncü deneyim ve stilistlerden aldığı ilham ile kendini yeniden yarattı.

YENİLENEN ORGANİC

Organic Colour Systems, günümüzün beklentilerini karşılayarak logosundan ambalajına, marka yüzünden yarattığı trende yenilikler getiriyor. Organic Colour Systems, tutku ile ürettiği ürünleri ile artık daha kışkırtıcı, daha dinamik, daha trend ve kesinlikle daha genç.

TUTKU İLE YARATILAN TREND

Profesyonel saç boyası markaları içinde en kaliteli tercihler arasında bulunan Organic; 60 renk seçeneği ile daha canlı, dinamik ve moda renkler sunarken organik içeriğiyle  fark atıyor. Organic Colour Systems, 1990 yılında sektöre getirdiği devrimsel nitelikteki enerji ve yeniliklerle gençliğini koruyor.

ORGANIC COLOUR SYSTEMS

1800’lerde kimyacılar para-fenilendiamin (PPD) olarak adlandırılan bir madde buldu ve sentetik boya oluşturulmasında kullanımını keşfetti. Aynı zamanda hidrojen peroksitin saç ağartmada diğer kimyasallara göre daha yumuşak ve güvenli olduğu bulundu. Bu iki keşfin ardından ilk ticari saç boyasını yapan kimyager Eugene Schueller için temel yol oldu. Saç boyaları günümüze değin en iyi sonucu alabilmek adına içerikleri kimyasal maddeler ile zenginleştirildi. Zamanla kimyasal saç boyalarının saça ve saç derisinden emilerek kişiye zarar verdiği ortaya çıktı. Organik ve bitkisel içeriklerle üretilen saç boyasının saçı kapatmadığı düşüncesi hakimdi.

1990 Yılında İngiliz Herb UK firması saç kozmetik sektöründe bir devrime imza atarak organik ve bitkisel içerikli saç boyasını; amonyak, resorsinol, paraben gibi kimyasal maddeler kullanılmadan üretti. Daha da şaşkınlık yaratan ise, üretilen saç boyasının beyaz kapatmada %100 seviyeye çıkmış olması, kimyasal saç boyalarına göre daha yoğun, daha yumuşak, daha parlak ve daha kalıcı sonuçlar çıkarmasıydı. En kaliteli kimyasal saç boyalarının vaat ettiği tüm özellikleri sunan, daha iyi sonuçlar veren ve sağlığı tehdit etmeyen saç boyası bulunmuştu. Saç kozmetik sektöründe devrim yaratan Organic Colour Systems böyle doğdu. Organic Colour Systems, 40’ı aşkın ülkede kullanılmakta, çeyrek asırdır alternatifi değil, gerçek güzellik anlayışını sağlıkla sunmaktadır.

Herb UK ile ortak işbirliğine giren Doğatek Kozmetik, 1993 yılında Organic Colour Systems’i Türkiye ile tanıştırarak aldığı bayrağı daha ileriye taşımış, modası geçmeyecek bir trend haline getirmiştir.

 

  

Bilginin daha ulaşılabilir olduğu günümüz teknolojisinde kuaförlüğün dijital ortamdaki haber kaynağı hairist.com.tr’nin resmi

 mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975