fbpx

Salonumda hangi renkleri kullanmalıyım?

Kategori

Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisinden yola çıkarak salonunuzun dekorasyonunda hangi renkleri kullanabileceğinizi araştırdık.

Marsala

Dünyaca ünlü renk uzmanı Pantone tarafından 2015’de yılın rengi seçilen marsala, popülerliğini dekorasyonda da hissettiriyor. Pembe, fuşya ve morun karışımı olan renk, hayal gücünün ve yaratıcılığın gelişmesine katkıda bulunuyor. Salonunuzda tasarladığınız saçların bir yansıması olarak bu sene duvarlarınızı marsala rengine boyatabilirsiniz.

Mavi

Mavi rengin rahatlatıcı bir etkisi vardır ve çalışma odaları için oldukça uygun bir renktir. Saolnunuzda dingin bir atmosfer yaratmak istiyorsanız mavi rengi tercih edebilirsiniz.

Yeşil

Yeşil renk; yenilenmeyi, başarıyı, canlanmayı, bolluk ve bereketi temsil eder. Pozitif özelliği ile öne çıkan yeşil rengini salonunuzda kullanabilirsiniz. Salonunuzun duvarlarında yeşil rengini kullanmak istemezseniz, büyük bitkileri dekorasyonunuzun bir parçası haline getirebilirsiniz.

Siyah

Koyu ve gizemli bir renk olan siyah, gücü sembolize eder. Siyah renk,  dekorasyonunda genellikle depresif bir hal yarattığı için kullanılmaz. Ancak kullanacağınız küçük siyah objeler, mekanınıza sofistike bir hava katar.

Kırmızı

Kırmızı renk bulunduğu ortama anında enerji katar ve kişilere güven duygusu verir. Salonlarınızda güven ortamı yaratmanın çok büyük önem taşıdığını göz önünde bulundurursak, kırmızı objeler kullanmanızı tavsiye edebiliriz.  

Pembe

Feminen ve romantik bir renk olan pembe, masumluğu ve pozitif enerjiyi sembolize eder. Pembeyi salonlarınızda açık kahve tonlarıyla kullanabilirsiniz.

Sarı

Güneş ışığını hatırlatan sarı renk, enerji verir ve modumuzu yükseltir. Sinirli ve gergin biriyseniz, bulunduğunuz ortamlarda sarıyı kullanabilirsiniz.

Turuncu

Turuncu da kırmızı ve sarı gibi enerjik bir renktir. Pozitifliği, neşeli olma halini ve sosyalliği artırır. Müşterilerinizin ve ekip arkadaşlarınızın enerjisini yükseltmek için turuncu renginde objeler ya da tabloları salonlarınızda kullanabilirsiniz. 

Önerilenler

Önceki İçerikSorumluluk özel bir duygudur
Sonraki İçerikKuaförüme Mektup

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz