fbpx

Saçlarım kabarıyor ve elektrikleniyor…

Saçlarda elektriklenme ve kabarma neden olur?

Saçlarda elektriklenme ve kabarma sorunu ile nasıl başa çıkabilirsiniz?

İşte uzman önerisi…

saç elektriklenmesiSaçlarda elektriklenme ve kabarma hakkında bilgileri bizimle İstanbul Trio Kuaför Akasya Şubesi’nden Emrah Kemendi paylaştı:

Kabaran ve elektriklenen saçlar bütün kadınların sorunudur. Saç şeklini korumak ve elektriklenmeyi önleme konusunda ileteceğimiz tavsiyelerden önce nedenlerine bir bakalım:

-Öncelikle yanlış yıkma

-Sentetik, plastik tarak ve fırçalar

-Yanlış şampuan seçimi

-Saçın nem dengesi

-Mevsimsel nedenler

-Her gün fön çekmek

-Yünlü giyişiler

-Saç tipine uygun olmayan saç ürünleri kullanmak.

 Saçlarda elektriklenme ve kabarma nasıl önlenir?

-Saçlarınızı ılık suyla yıkamaya özen gösterin ve mümkünde soğuk suyla durulayın. Bu saçlarınızın parlak ve canlı görünmesini de sağlayacaktır.

-Saçınızı kurutmadan önce havlu yardımıyla suyunu alın. Havluyu nazikçe ve sürtmeden kullanın.Saçlarda elektriklenme ve kabarma neden olur?-Kurutmaya geçmeden önce elektriklenmeyi önleyen ve saç sağlığına katkı sağlayan profesyonel ürünler kullanın. Bu konuda kuaförünüzden destek ve bilgi alabilirsiniz.

-İyonik özellikli saç kurutma makineleri elektriklenmeyi azaltsa da kesin çözüm olmamakta ve kuaförler tarafından tercih edilmemektedir.

-Saçları çok sık yıkamak nem kaybına neden olacaktır. Saç bakımı için saç yağları kullanarak diplerinin beslenmesini sağlayın ki bu nem kaybını önleyecektir.

-Saç kırıklarını düzenli olarak aldırmayı ihmal etmeyin.Saçlarda elektriklenme ve kabarma neden olur?-Mümkün olduğunca ahşap tarak veya fırça kullanın ki statik elektriklenmenin önüne geçmiş olun.

-Saç spreyi kullanacaksanız saçtaki sıcaklık kalktıktan sonra kullanın ve spreylerin kullanma talimatını mutlaka okuyun.

-Kullandığınız şampuanın özelliklerine dikkat edin. Anti-statik şampuanları deneyebilirsiniz.

-En fazla elektriklenme kuru saç tiplerinde görüldüğü için saçınızın nem dengesini korumaya özen gösterin ve saç nemlendirici kullanmayı deneyin.

-Saçlarda elektriklenmenin nedeni statik (durgun) elektriktir. Özellikle sürtünme nedeniyle negatif enerji oluşur ve bu negatif yüklü enerji bir diğer saçı iterek saçı kabartır. Yatmadan önce saçlarınızı örerseniz gece boyunca birbirine sürtünmesinin önüne geçmiş olur ve elektriklenmeyi azaltırsınız.

-Kış ayları saçlarda kabarmanın ve elektriklenmenin daha fazla görüldüğü mevsimdir. Yünlü kıyafetler giymek bu sorunu çoğaltan nedenler arasında yer almaktadır.

Kaynak:https://ventoso.com.tr/2018/03/09/saclarim-kabariyor-elektrikleniyor-diyorsaniz/

Uzman önerisi:

Trio Kuaför Akasya şubesinden Emrah Kemendi bu soruna yönelik olarak aşağıdaki ürünleri tavsiye ediyor.

Kérastase Discipline serisi:

Kérastase DISCIPLINE-  FLUIDEALISTE BANYO

Kérastase DISCIPLINE-  FLUIDEALISTE BANYO:

Kontrol edilmesi güç saçlara mükemmel hareket ve pürüzsüzlük kazandıran saç banyosu. Akıcılık – Parlaklık – Elektriklenme karşıtı etki.

Kérastase  DISCIPLINE- FONDANT FLUIDEALISTE

Kérastase  DISCIPLINE- FONDANT FLUIDEALISTE:

Kontrol edilmesi güç saçlara mükemmel hareket ve pürüzsüzlük kazandıran bakım. Akıcılık – Parlaklık – Elektriklenme karşıtı etki

Kérastase  DISCIPLINE - FLUIDISSIME SPREY

Kérastase  DISCIPLINE – FLUIDISSIME SPREY:

Elektriklenme karşıtı bakım. Isıya karşı koruma – Parlaklık – Pürüzsüzlük – Hareket

TECNI.ART Yoğun Düzenleyici Serum

TECNI.ART Yoğun Düzenleyici Serum: 

Asi ve elektriklenen saçları nemlendirir ve pürüzsüzleştirir. Koruyucu UV filtresi içerir. Saçın nem sebebiyle kabarmasını önlemek için 24 saat nem karşıtı kalkan görevi yapar. Yıkanmış ve havluyla nemi alınmış saçınıza az miktarda bir ya da iki kez uygulayın. Saç boylarına ve uçlarına tarak yardımıyla dağıtın. Saçınızın uzunluğu ve yoğunluğuna göre ihtiyaç duymanız halinde tekrar uygulayın. Pürüzsüzleştirici etkiyi elde etmek için saçınıza fön uygulayın. Bukleleri kontrol edebilmek için saçınızı doğal olarak kurumaya bırakın.

 

Önerilenler

Benzer İçerikler

2 YORUMLAR

  1. Merhaba benimde saçlarım çok fazla elektriklenir ve de çok kabarır ben bunun önüne geçebilmek adına liquid kabaran ve zor taranan saç bakım setini kullanmaya başladım ve çok memnun kaldım saçlarımı yatıştırdı saçlarım kolay taranıyor ?

  2. Merhaba benimde saçlarım haddinden fazla kabarır okuldayken saçlarımı açamazdım bana liquid kabaran ve zor taranan saç bakım setini önerdiler kullanmaya başladım ve saçlarım yatıştı hem güzelde tarayabildim ben çok memnun kaldım herkese de tavsiye ediyorum 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz