fbpx

Saç Tipine Göre Kesim ve Şekillendirme Tüyoları – 1

Bir kuaförü iyi yapan şey, farklı saç tipleriyle nasıl çalışılacağını bilmesidir. Müşteriler de saçları için en iyi olana karar verirken sizin bilginize güvenirler. Müşterilerinizin kafasında ne istediğine dair bir fikir olabilir, ancak bu fikrin onun saç tipine uygun olup olmayacağını bilmek ve müşterinizi kesim ve şekillendirme konusunda yönlendirmek sizin işinizdir.

Düz, Dalgalı ve Kıvırcık Saçlar İçin Şekillendirme Önerileri

Düz ya da Dalgalı Saçlar – Kesim ve Şekillendirme

Düz saçlar, küt bir kesim veya saça doku ekleyen bol miktarda dalgalı kat içeren bir saç kesimi gibi birkaç farklı stili deneyebileceğiniz bir saç tipidir. Dalgalı saçlara sahip olanlar, mutlaka kuaförlerinden önde yüzlerini çerçeveleyen birkaç kat kesmesini istemeli. Yaza çevreleyen katlar, dalgalı saçlarda büyük bir fark yaratır.

Peki ya şekillendirici ürünler? Saçınızın sıcak şekillendirme aletlerinden yardım alması gerektiğinden, şekillendirmek için bir saç spreyi en idealidir. Ayrıca, bir ısı koruyucu ürün kullanmak, tüm gün şeklini koruyan canlı dalgaların ışıltılı görünmesini sağlar ve elektriklenmeyi önlemeye yardımcı olur.

En iyi saç aracı? Güvenilir bir düzleştirici bu saç tipi için idealdir. Ayrıca düz ve dalgalı saçlarda, düzleştirici çift fonksiyona sahiptir. Şöyle ki, şık bir görünümün peşindeyseniz, düzleştiricilerinizi elektriklenmeyi yok etmek için kullanabilirsiniz. Alternatif olarak sahil dalgaları oluşturmak için de düzleştiriciden faydalanabilirsiniz. (Kuaförünüze danışın)

Kıvırcık ve Dirençli Saçlar – Kesim ve Şekillendirme


Kıvırcık saç, farklı bukle şekilleriyle çeşitlilik gösteren bir saç tipidir. Gevşek bukleler, kalın dalgalar ya da spiral şeklinde sıkı bukleler şeklinde olabilir. Kıvırcık saç, her şekilde çok fazla dokuya sahiptir, bu yüzden kontrol edilmesi zordur ve şekillendirmesi zaman alır.

Kıvırcık saçlar için en iyi saç kesimi nedir? Genellikle kalın telli olan kıvırcık saçlar dokuyla doludur. Öyle ki, saç ağırlaşabilir ve modelini kaybedebilir. Bunu önlemek için, uzun katlara sahip orta boy ya da uzun saçları tercih edin. Kısa katlardan özellikle kaçının.

İdeal şekillendirici ürüne gelince… Bukleleri patlatmanın, diğer bir deyişle buklelerin muhteşem görünmesinin sırrı nemdir. Bu nedenle saçınızı derinlemesine nemlendiren yoğun bir nemlendirici maske ya da durulanmayan nemlendirici bakımlar uyguladığınızdan emin olun. Kıvırcık saçlar ayrıca kurumaya çok yatkındır. Kıvırcık saçlar için özel durulanmayan bir bukle kremi kullanmak saçların kırılmasını önleyerek bukleleri sağlıklı ve belirgin tutar.

Bir difüzörün (vigo) kıvırcık saçlı kadınların en iyi arkadaşı olduğunu söylemeye gerek yok. Bu kullanışlı aparat saç kurutma makinenizin ucuna takılır ve saçınızı kuruturken elektriklenmeyi azaltır. Vigo, kıvırcık saçlar için olmazsa olmaz bir şekillendirme aletidir.

Saç Tipine Göre Kesim

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz