SAÇ RENGİNİN SOLMASI NASIL ÖNLENİR?

Profesyonel renklendirme yapan herkes sık kurutma makinesi kullanımı ve termal şekillendiricilerin saç rengine olan etkisinin bilincindedir. Sarı saçlarda renk uçar, kızıllar çamurumsu bir tona döner, canlı tonlar solar. Isı rengin solmasına ve karakter değiştirmesine sebep olur. 

Saç parlaklığını ve elastikiyetini kaybederek daha geçirgen hale gelir; tüm bunlar da cansız ve donuk saç tellerine yol açar. Ancak müşterilerin çok azı salonu ışıltı yayan bir fön çektirmeden terk etmek ister. İşte solmaya dirençli rengi sağlamanın ve fönle saça zarar vermemenin püf noktaları:

Isıya karşı Hız

Saç kurutma makineleri iki şekilde nemi yok eder. Isı ile su moleküllerini buharlaştırır ve molekülleri saçtan uzaklaştırmak için hava akımını kullanır.  Isı rengin baş düşmanı olduğundan ısı azaltılmalı ve saçı kurutmak için daha çok el çabukluğuna bel bağlanmalıdır. Örneğin; Ventoso’nun V5 Silex5000 modeli, standart cihazlara göre 3 kat daha etkin şekillendirme ve daha hızlı kurutma sağlayarak renk solmasının önüne geçilmesine yardımcı oluyor.

Isıya Karşı Koruma Sağlayan Ürünler Kullanın

Hafif ve yapışkanlığa yol açmayan formüller kullanın ve fönden önce ıslak saçta ve maşadan önce kuru saçta kullanılabilen ürünler tercih edin. 

Önerilenler

Benzer İçerikler