İncelen saçlar için müşterinize neler önermelisiniz?

Saç dökülmesi problemi insanların 60’ını etkiliyor. Kuaför ve berberler, kadınlar ve erkeklerin saç dökülmesine çare bulmak üzere başvurduğu ilk kaynaklardan biri.

Hassas bir konu olduğu için müşterilerinize doğrudan saçlarının döküldüğünü söylemeyin. Bunun yerine saçlarının inceldiğine ilişkin uyarıda bulunun ve aşağıda değindiğimiz önerilerden uygun olanları sunun. 

  • Saçlarının inceliğinden ya da dökülmesinden şikayet eden müşterilerinize saçlarını nasıl kuruttuklarını sorun. Kuruturken saçı avuçlarıyla arkaya öne doğru karıştırmamaları gerektiğini hatırlatın. Her gün fön makinesi kullanıyorlar mı? Düzleştirme uygulamaları yapıyorlar mı? Bu uygulamalar saçın dökülmesine yol açar. Onları bu konuda uyararak doğru fırça tercihi konusunda yardımcı olabilirsiniz. 
  • Kullanılan maşa ve düzleştiricilerin kalitesi de saç sağlığını yakından etkiler. Son teknoloji fön makineleri ve maşaları kullanmalarını önerin. 
  • B vitamin kompleksinin saçı güçlendirip kalınlaştırdığını hatırlatabilirsiniz. Ayrıca stresten uzak durmak ve doğru beslenmek de saçın güçlü kalmasında önemli bir rol oynar. 

Kesim ve Renklendirme

Kadınlarda katlar ve doğru saç kesimiyle istenen dolgunluk ve hacim sağlanabilir. Zaten ince ve seyrelmiş olan saçlarda saçın aşağıya doğru daha da baskılanmaması için uzun saç kullanılmaması gerekir. Erkeklerde, ön saç çizgisinde seyrelme varsa saçı tamamen kaldırıp küçük milimetrik bir kesit alarak kesebilirsiniz. Böylece kısa başlayıp giderek uzayan küçük kesitler yaratarak bir saç çizgisi oluşturabilirsiniz.  

Işık oyunu sağlamak için saçı bir ya da iki ton koyu renkte boyayabilirsiniz. Eğer ışık saç derisine kadar nüfuz ediyorsa saçı olduğundan da ince gösterir. 

Ürünler

  • Saçlarında seyrelme sorunu yaşayan kadınlara hacim veren, özellikle de saç teline yapışarak daha dolgun bir görünüm sağlayan peptid ya da silika içeren ürünleri tavsiye edin.
  • Aşırı ışıltı ve ağırlık veren ürünlerden, pomadlardan ve silikonlardan uzak durun. Bu ürünler ışığı saç teline, oradan da kafa derisine çeker. Jöle de saçta çok ağırlık yaratır. Islak saça jöle uyguladığınızda nemi hapsedersiniz; seyrelmiş saçta istenmeyen, tümüyle parlak bir görünüm yaratmanın yanı sıra saç tellerinin birbirine yapışmasına neden olursunuz.
  • Bunların yerine mat finish ürünlerini, kalınlaştırıcı şekillendiricileri önerin. İnce saçlı kadınlar ve erkekler için doku veren ve kuru şampuanlar doğru seçimlerdir. 
  • Peptid ve silika içeren şampuan ve bakım kremleri ince saçlara hacim kazandırmada destekleyici bir rol oynar.
  • Doğal ışığın kafa derisine yansımasını engelleyen pudralar mevcut. Saç yıkanana kadar etkili olmayı sürdürür. Özel etkinlikler için çok uygundur, ancak dışarıda uzun süre harcandığında ya da terlendiğinde etkisini kaybeder. 

Önerilenler

Benzer İçerikler