Rimel Nasıl Sürülür? Dikkat Edilmesi Gerekenler

Rimel, Bakışlarımızı etkili hale getirmedeki olmazsa olmaz makyaj malzemesidir. Halk arasında maskara olarak da adlandırdığımız bu makyaj malzemesi kirpiklere nasıl gözükmelerini istediğimize göre çeşitleniyor. İster uzun ister sık ister dolgun şekilde kirpiklere renk vermek rimeller sayesinde mümkün. Fakat isteklerimiz doğrultusunda başarılı olabilmek için de doğru tekniklerle rimel sürmemiz gerekiyor. Peki Rimel Nasıl Sürülür? Rimel Sürerken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar Nelerdir? Bu soruların cevabı ise bu blog yazımızda saklı!

Rimel Nasıl Sürülür?

Her kadının vazgeçilmezi rimelin doğru uygulanmış olması temiz bir makyaj bitişi için oldukça önemlidir. Özellikle makyaja yeni başlayanların ise kafasında oluşan tek bir soru var: Rimel Nasıl Sürülür

Aslında kirpiklere rimel uygulaması çok kolaydır fakat acele ederek geçmemeniz gereken bir basamaktır. Aceleler sonucundan etrafa bulaşmalar veya kirpikte topaklanmamalar olmaması için biraz vakit ayırmalısınız.

Çok basit olan uygulama hareketine öncelikle üst kirpikten başlamalısınız. Diplerden uca doğru zikzak hareketler halinde yavaşça elinizi yukarı hareket ettirerek uygulayın. Üst kirpiğe uyguladıktan sonra ise alt kirpiğine çok daha yavaş hareketler ile daha az miktarda uygulayın. Alt kirpiğe sürerken yukarı doğru bakışlarınızı yönlendirmek size yardımcı olacaktır.

Rimel Sürerken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar Nelerdir?

Önemli bir makyaj basamağı olan rimel sürmenin etkili bakışlar elde etmek için dikkat edilmesi gereken birtakım kuralları bulunuyor. Rimel nasıl sürülür sorusunu cevaplandırıldıktan sonra diğer yandan da dikkat edilmesi gereken kuralları listeledik. Şöyle ki;

  • İlk etapta kirpiklerinizin tamamen temiz olduğundan emin olun. Önceki günden kalan tortu ve birikmeler yapacağınız rimel uygulamasında kötü sonuçlara sebep olacaktır.
  • Kirpiğinizde eksik olan hangi özelliği ön plana çıkarmak istiyorsanız o özelliğe uygun bir fırça tipine sahip rimel tercih edin.
  • Rimel sürme işlemine başlamadan önce kirpiklerinize abartılı olmayacak miktarda pudra uygulaması yapabilirsiniz. Pudra, kirpiklerinizin birbirine yapışmadan rimelin eşit şekilde kirpiklerinize nüfus etmesini sağlayacaktır.
  • İkinci adım olarak da kendinize alacağınız uygun fiyatlı kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırıp daha etkili bir bakışa ön hazırlık yapmalısınız.
  • Üst kirpiğe 2 kat rimel uygulaması geçebilirsiniz. Bu işlem kirpiklerinizi daha da sabitleyecektir.
  • Alt kirpiklerinize yoğun uygulama yapmaktan kaçının. Bozulma ve akmaya daha müsait olduğundan gün içerisinde göz altlarınızda lekelenmeler oluşabilir.
  • Eğer rimelinizi sürerken yapısının biraz donuklaştığı ve kalınlaştığını düşünüyorsanız uygulamadan önce bir kaba koyacağınız ılık su içerisinde 5 dakika kadar tutmak rimelinizin performansını arttıracaktır.

Önerilenler

Benzer İçerikler