Sağlıklı Saçın Geleceği: Kérastase Specifique Potentialiste

Güzelliğin, içten gelen bir sağlık ve denge belirtisi olduğuna inanan Kérastase, tüm saç derisi ve saç tipleri için mikrobiyomun gücünden yararlanan devrim niteliğinde bir saç derisi serumu olan Potentialiste’i sunuyor. Kerastase Specifique Potentialiste, dengeli bir saç derisinin saç sağlığı ve güzelliğindeki rolüne adanmış bir seri. Bu yenilikçi serum, içeriğindeki mikrobiyomlar ile saç ve saç derisine sürekli bakım ve koruma sağlıyor.

Saç derisi ile ilgili sorunları hedef almak üzere geliştirilmiş Kérastase Spécifique serisinin yeni üyesi Potentialiste; saç derisine fayda sağlayan evrensel bir formül sunuyor. Mikrobiyom bilimine dayanan Potentialiste, saç derisinin ve çeşitli işlevlerinin en iyi şekilde çalışmasını sağlayan trilyonlarca mikroorganizmayı destekliyor. Kérastase; saçın tam potansiyeline, sağlıklı ve dengeli saç derisi ile ulaşabileceğine dair inancı için çığır açan bir çözüm oluşturuyor.

Mikrobiyomu Keşfetmek…

Görünmez mikroorganizma kolonisi, saç derisinin ve saçın gelişebilmesi için sürekli bakım ve koruma sağlıyor. 20 yıllık gelişmiş araştırmalar; mikrobiyomun, dengeli bir saç derisi için gerekli olduğunu gösteriyor. Saç derisinin yüzeyinde doğal olarak bulunan canlı bakteri ve mantarların faydalı bir ekosistemi olan mikrobiyom, saç derisini sağlıklı tutan birçok hayati işlevi yerine getirmek için yaşam boyunca gelişiyor ve büyüyor. Mikrobiyom dengede olduğunda, saç derisi kendini koruyup iyileştirirken; zayıfladığında ise, dış saldırganlara aşırı maruz kalmaya ve rahatsızlığa neden olabiliyor. Saç derisi mikrobiyomunun; düzenleme, koruma ve onarma olmak üzere 3 anahtar rolü bulunuyor.

Saç Derisi Mikrobiyomunun Bakımı

Kerastase Specific Potentialiste
Kerastase Specific Potentialiste
Kerastase Specific Potentialiste
Kerastase Specific Potentialiste

Saç derisi sağlıklı olduğunda, saçlar daha güçlü ve daha güzel uzarken, onu zayıflatan ve cansız bir görünüme neden olan güçlere karşı direnç gösteriyor. Son araştırmalar, saç derisi mikrobiyomunun, saç sağlığında ve saçı destekleme yeteneğinde büyük bir rol oynadığını ortaya koyuyor. Yaşam tarzı, stres, hava kirliliği, beslenme ve UV ışınları gibi iç ve dış koşullar, mikrobiyomu zayıf ve dengesiz bırakarak zararlı bir etki oluşturuyor. Zayıflamış saç derisinin sonucunda; kaşıntı, hassasiyet ve tahriş gibi rahatsızlıklar görülüyor; saç kökleri düzleşerek, yağlı hale geliyor, hava kirliliği ve UV ışınlarının etkilerine karşı çok az koruma sağlıyor ve saç; gücünü ve güzelliğini kaybediyor.

Çözüm; mikrobiyomu yenileyen ve koruyan, dengeli ve canlı saç derisi sağlayan, sağlıklı, parlak ve güzel bir saç görünümünü destekleyen bir saç bakımı rutini yeni Potentialiste!

Yeni Potentialiste

Saç derisinin mikrobiyomunu destekleyen bileşenlerle zenginleştirilmiş Potentialiste, saç derisi dengesini tehdit eden dış saldırganlara karşı koruma sağlayan bir kalkan oluşturuyor. Günlük olarak kullanılan bu gelişmiş serum, anında ferahlatma sağlayarak zaman içinde saç kökü sağlığını ve saç derisi dengesini destekliyor. Saç derisini koruyarak güçlü, sağlıklı ve güzel saçlar için ideal bir ortam yaratıyor. Saç derisinde anında rahatlık sağlayan serum yatıştırıcı ve ferahlatıcı bir his sağlarken düzenli kullanımda, 7 gün sonra, saç kökü sağlığını iyileştirerek nemlendiriyor. Bir şişe sonrasında ise, saç derisi canlanıyor ve saçın tüm potansiyeli açığa çıkıyor!

Yapılan testler sonucunda; kullanıcıların %78’i nemlenmiş, %80’i sağlıklı ve %78’i canlanmış bir saç derisi hissettiğini belirtti.

Saç Derisi Başarısının Formülü

Bifidus prebiyotik ve probiyotik fraksiyonları ile gelişmiş bir C Vitamini türevi içeren benzersiz bir pro-mikrobiyom kompleksine sahip Potentialiste; dış saldırganları etkisiz hale getirirken, saç derisi mikrobiyomunu koruyor ve destekliyor. Formülünde yer alan prebiyotikler sayesinde Potentialiste; mikrobiyomu besliyor, onu günlük dış stres faktörlerine karşı koruyor ve koruyucu bir bariyer olarak en uygun durumuna getiriyor. Potentialiste, C vitamini içeriğiyle ise serbest oksijen radikallerini nötralize ediyor ve sebumun doğal lipidlerinin oksidasyonuna meydan okuyor. Yalnızca doğal kaynaklı benzersiz bir C vitamini türevi içeren Potentialiste formülü, saç derisinin yüzeyinde koruyucu bir etki göstererek, onu oksidasyondan koruyor.

Sonuç; tazelenmiş, dengeli bir saç derisi, güçlü, canlı ve güzel bir saç için sağlam bir temel!

Saçın Ötesi…

Kerastase Specific Potentialiste

Saç bakımının geleceğine öncülük etmeye devam eden Kérastase,olumlu değişimi teşvik ederek daha çeşitli, kapsayıcı ve sorumlu bir gelecek inşa etmeye çalışıyor. Kérastase, Potentialiste’in geri dönüştürülebilir cam şişesi ve ürün kutusu ile sürdürülebilir ambalajlı ürünler üretmeyi taahhüt ediyor. Ürün kutusu için kullanılan kartonun tamamının FSC® sertifikalı** olması da, malzemeyi oluşturmak için kullanılan ahşabın topluluklara, vahşi hayata ve çevreye fayda sağlayacak şekilde elde edildiği anlamına geliyor.  

**FSC Nedir?

Forest Stewardship Council®, dünya ormanlarının; sosyal açıdan faydalı, çevresel ve ekonomik açıdan uygun yönetimini teşvik eden uluslararası bir sivil toplum kuruluşudur. FSC® gelecek nesiller için ormanların korunmasına yardımcı olur.

Kérastase ürünlerini Kérastase danışman salonlarında inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Önerilenler

Benzer İçerikler