Sanat Eğitiminden Kuaförlüğe: Rosie Briscoe

Görsel sanatlardaki tecrübesini kuaförlükle buluşturan Rosie Briscoe, Instagram hesabıyla dikkatleri çekiyor. Sanat eğitiminin ardından kuaförlüğe yönelen Rosie, moda ve tekstil tutkusunu saç ve sanatla birleştirerek kariyere dönüştüren nadir isimlerden biri. Her iki alanın da birbirine ilham verdiğini söyleyen Briscoe, Hairdressers Journal’a verdiği röportajda kariyerine, sanat tutkusuna ilişkin pek çok şeyin yanı sıra mesleğe yeni başlayanlara yönelik tavsiyelerini de paylaştı.

Sanatsal eğitimden sonra saç sektörüne girmek isteyenlere ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?

Rosie Briscoe: Sanatsal bir geçmişe sahip olmanın sizi gerçekten yükseltebileceğini düşünüyorum. Sanat okuluna gitmek rengi ve formu çok iyi anlamamı sağladı. Ayrıca, insanların etrafında olmayı seven yaratıcı kişiler için harika bir alan olduğunu düşünüyorum. Herkese saç konusunda eğitim vermelerini ve yaratıcı olanların sektörün fotoğrafçılık tarafına girmelerini tavsiye ederim. Yarışmalar, başlamak için gerçekten harika bir yol.

Saçta şu anki rolünüz nedir?  

Rosie Briscoe: Birkaç ay önce, salon koltuğunun arkasında olmayı bırakarak Matrix’in online eğitim ekibi için içerik oluşturmaya geçme kararı aldım.

Bugün bulunduğunuz yere nasıl geldiniz?

Rosie Briscoe: Girdiğim ilk saç yarışmalarından biri Matrix Destination Fame idi. O zamanlar markanın sanatçısı olmak istediğimi biliyordum. Yakın zamanda serbest çalışmaya başlamış olmam, zamanımı istediğim gibi kullanabileceğim anlamına geliyor, bu yüzden vaktimi müşteriler ile yaratıcı işler arasında bölüştürüyorum. Sadık müşterilere sahip olmak ve şu an yaptığım şeyi ücretlendirebilmem yıllarımı aldı. Her gün salonda olmak zorunda olmadığım bir noktaya geldim. Artık başka tür yaratıcı işler de yapmaya öncelik veriyorum.

En çok hangi uğraşı seviyorsunuz? Saç mı yoksa görsel sanat mı ?

Rosie Briscoe: Seçim yapamam; biri diğerine ilham veriyor. Benim için yeni bir alan olduğu için görsel sanatlar yapmayı seviyorum ama bu çalışmaların hepsi saç ve saç bakımından esinleniyor. Renk ve dokuyu seviyorum çünkü hepsi birbiriyle bağlantılı. Saç ve kumaş çok benzer özelliklere sahip.

Briscoe

Kariyerinizde karşılaştığınız en büyük zorluk nedir?

Rosie Briscoe: Bence karantina şu ana kadar başa çıkması en zor şeydi. Serbest çalışmaya yeni başlamıştım, bu yüzden ne yazık ki herhangi bir devlet yardımı alamadım. Bunun yerine, zamanımı saç ve sanatta beceri kazanmak için harcadım ve mekanlar açıldığında hazır olmaya odaklandım. Ancak, salonda çalışamamak, özellikle de sohbet edecek müşterilerimin olmaması çok zorlayıcıydı.

İmzanız haline gelen saç görünümü nedir?

Rosie Briscoe: Çok fazla balyaj yapıyorum, elle boyanmış teknikleri seviyorum!

En sevdiğiniz Instagram hesabı ne?

Rosie Briscoe: @alainawaller saç ve sanatı birleştirmek için harika. @drawingcabaretcuture moda hayatı çizimi ve muhteşem görsel sanatlar ve peruklar yapıyor.

Siz ve kariyeriniz için sırada ne var?

Rosie Briscoe: Saç ve sanat dünyasını bir araya getirmeye devam edeceğim. HJ ve Matrix ile yakın zamanda gerçekleştirilen bir canlı etkinlikte ısmarlama saç illüstrasyonları oluşturdum ve bundan daha fazlasını yapmayı çok isterim. Uzun vadede, kim bilir? Kariyerimi yeni yönlere taşımayı seviyorum, bu yüzden bunu yapmaya devam edip beni nereye götüreceğini göreceğim.

Önerilenler

Benzer İçerikler