Pixie saçlarıyla ikonikleşen 10 kadın

Pixie saçlarıyla ikonikleşen 10 kadın

1.Audrey Hepburn

Breakfast at Tiffany's filmiyle Audrey Hepburn bir ikona dönüşmeden aslında 1953 yapımı Roman Holiday filminde karşımıza kısacık saçlarıyla çıkarak bunun sinyallerini vermişti. Sonuçta konu Audrey Hepburn, o her şeyi ikonikleştirebilen tek kadın.

saç, moda, tasarım, ikon 

2. Jean Seberg

Ünlü yönetmen Jean-Luc Godard'ın 'Breathless' filminde gözlerimizi Jean Seberg'in pixie kesiminden almak neredeyse imkansızdı. Paris'te yaşayan bir Newyorklu Patricia karakterinin maskülen saç kesimiyle feminenliğini sonuna kadar göstermesinin altında sadece Jean Seberg kalkabilirdi.

saç, moda, tasarım, ikon

3. Twiggy

Pixie saç diyince aklımızda oluşan ilk silüetlerden biri tartışmasız ki Twiggy! 60'ların it-girl'ü Twiggy sadece kendi zamanının değil, tüm zamanların en ilham verici o kadınlarından oldu. 

saç, moda, tasarım, ikon

4. Linda Evangelista

90'lar modası denince akıllara Linda Evangelista, Kate Moss, Naomi Campbell gibi isimler geliyor. Linda sadece bir model değil, kısacık yana yatırdığı saçlarıyla süper model statüsüne ulaştı. 

saç, moda, tasarım, ikon

5.Victoria Beckham

Spice Girls grubunun eski üyesi Victoria Beckham moda dünyasına ilk adımını yeni kestirdiği pixie saçlarıyla en iddialı şekilde attı. Tüm dünya ona boşuna 'posh' demiyor!

saç, moda, tasarım, ikon

6. Halle Berry

Catwoman filminde Halle Berry deri, fetiş maskesini çıkarınca pixie saçlarıyla gerçek bir vahşi kediye dönüştü. Daha sonra pixie saçlarından vazgeçmeyen Berry, pixie kesim için en büyük ilham kaynaklarından biri.

saç, moda, tasarım, ikon

7. Keira Knightley

2005 yılında herkes Keira Knightley uzun, dalgalı saçlarını kısacık kestirince çok şaşırdı. Bu küçük şaşkınlığı üzerimizden attıktan sonra da akıllarımızı bir süre Keira'nın mükemmel pixie kesimi işgal etti. 

saç, moda, tasarım, ikon

8. Natalie Portman

Her ne kadar saçlarını 'V for Vendetta' filmi için kestirmiş olsa da, Natalie Portman Wes Anderson'ın kısa filmi olan Hotel Chevalier'de bizi pixie saçlarına aşık etti. Ağzından kürdanı düşürmeyen, isimsiz, maskülen karakteriyle bile tüm seksapalitesini ortaya koydu.

saç, moda, tasarım, ikon

9. Emma Watson

Harry Potter filmleriyle ve feminist yönüyle bir jenerasyonu kendine hayran bırakan Emma Watson pixie saçlarıyla da fenomen oldu. Kırmızı halıda ıslak görünümlü, yana yatırdığı kısa saçlarıyla bize pixie kesime şans vermeyi düşündürdü.

saç, moda, tasarım, ikon

10. Ruth Bell

Hedi Slimane'ın yeni ilham perisi olan Ruth Bell asker tıraşıyla pixie kesim saça son noktayı koyan isim. Cinsiyetsizliğin tartışıldığı son günlerde Ruth Bell'in imzası haline gelmiş kısacık saçları moda dünyasında bir değişimin başlangıcı mı?

saç, moda, tasarım, ikon

hairist.com.tr’nin resmi

 mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975