Okulları tanıyalım-2

Okulları tanıyalım-2

 Levent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

saç, tasarım, moda, okul

 Levent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak, 1969 – 1970 Eğitim ve  Öğretim yılında Natuk Feyyaz Birkan tarafından hibe edilen, Levent Sülün Sokaktaki binada Kız Sanat Ortaokulu olarak öğretime başlamıştır.

 12.09.1969 yılında, 33 Kız Sanat Ortaokulu öğrencisi ve 57 Akşam Kız Sanat Ortaokulu öğrencisi ile öğretimine devam etmiştir. 12.08.1971 tarihinde öğrenci sayısının artmasıyla iki kiralık bina öğretime katılmıştır. 1972’de lise olmuştur. Aynı yıl iki bina kiralanarak Pratik Sanat Okulu ve Anaokulu açılmıştır. 1973 yılında ise şimdiki binada eğitim-öğretime geçilmiştir. 16.02.1976 yılında Ulus yolu üzerindeki konservatuarın boşaltılmış olduğu bölüme Kız Meslek Lisesi taşınmıştır. 1975–1976 yılında Uygulama Anaokulu kiralık bir dairede faaliyete başlamıştır. Kız Meslek Liselerine öğrenci talebinin artmasıyla birlikte, 17.09.1985 tarihinde Levent Pratik Kız Sanat Okulu, Kız Meslek Lisesi bünyesinden ayrılmıştır. Aynı yıl lise binasının yarısında öğretim yapan Faik Binal İlkokulunun taşınmasıyla da Anaokulu lise bünyesine alınmıştır.

saç, tasarım, moda, okul

  Okul, öğrencilerin 4 yıl süren lise eğitimlerinin ardından Güzellik  ve Saç bakım Hizmetleri , Giyim ve Üretim Teknolojisi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi  alanlarında uzmanlaşarak meslek sahibi olabildikleri bir okuldur. Son sınıflar, 3308 sayılı yasaya göre işletmelerde eğitimlerini sürdürmekte ve henüz okul yıllarında iken iş yaşamının inceliklerini tanımaktadırlar.

 Okul bugün itibariyle, konum olarak İstanbul’un en bilinen ve gözde semtlerinden Levent’te, Akmerkez’in karşısında; öğretmen-veli-öğrenci ve nitelikli eğitim – öğretim anlayışıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Güzellik ve Saç Hizmetleri alanının amacı sektörün ihtiyacı olan nitelikli ara elemanları yetiştirmek ve üniversitelerde alanla ilgili bölümlere alt yapı hazırlamaktır.  Güzellik ve Saç Hizmetleri bölümü mezunu öğrenciler, kadın ve erkek kuaför salonlarında, güzellik merkezlerinde, televizyon ve sinema stüdyolarında, tiyatro salonlarında çalışabilecek yetkinliği kazanıyorlar.

hairist.com.tr’nin resmi

 mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975