Pantone 2021’in Rengini Seçti

Pantone Renk Enstitüsü, 2021 yılının renkleri olarak bir değil, iki ton seçti: Grinin en bilindik tonu olan “Ultimate Gray” ve sarının yumuşak bir tonu olan “Illuminating Yellow.”

pantone 2021 yılının renkleri

Bu yıl, muhtemelen çoğumuzun yaşadığı en zor ve en çalkantılı yıl oldu. İnancını kaybetmemek ve her şeyden önce hayattan zevk almak çok daha önemli hale geldi. Pantone Renk Enstitüsü, 2021 yılı renkleri olarak bir değil iki ton seçti. 2020 yılının rengi Klasik Mavinin yerini Tam Gri ve Aydınlatıcı Sarı aldı. Kaya dayanıklılığını ve kararlığı temsil eden Ultimate Gray ve güneşin aydınlığı, iyimserliği ve yumuşaklığının temsilcisi Illuminating Yellow (Aydınlık Sarı).

Ferragamo, Prada, Gucci ve Givenchy’nin İlkbahar / Yaz 2021 trendleri, bu gri-sarı kombinasyonun aşılayacağı pozitif havayı ortaya koyuyor. 

Gereklilikler, umut, dünyanın dört bir yanından izlenimler, uluslararası moda podyumları ve genel durum, yılın Pantone renklerinin seçiminde rol oynuyor.

2021 yılının renkleri, tam da bu yıl ihtiyacımız olan değerlere gönderme yapıyor: sabır, sakinlik, güç ve umut. Milyonlarca yıldır yeryüzünde olan ve her zaman orada olacak kayalar gibi Gri.. Sağlam ve dayanıklı kalma çabası ve arzumuzun bir ifadesi. Aydınlık Sarı ise güneşe olan özlemimizi ve sıkı sıkıya tutunduğumuz umudu temsil ediyor. Belki de tünelin sonundaki ışığı…

Önerilenler

Benzer İçerikler