Jesse Linares’in Kuru Bob Kesim Tekniği

Kuru saç kesimi ile ilgili pek çok kural mevcut. Sam Villa ArTeam Üyesi Jesse Linares’ın dokulu kuru bob kesimi için uyguladığı method ise oldukça etkileyici. Linares’ın, saçın çeperi boyunca döner makasla kuru olarak gerçekleştirdiği dokulu bob kesimiyle, saça çarpıcı bir doku kazandıran benzersiz el hüneriyle dikkat çekiyor.

Kuru kesim, kuaföre saç modelinin bitmiş dokusunu, yanlış yönde çıkan saçları ya da tuhaf kabarmaları da hesaba katan bir tasarım yaratma imkanı veriyor. Daha da önemlisi, ortaya çıkan şekil bitiş ve doku ile uyumlu oluyor Özellikle kıvırcık ya da dalgalı saçlara sahip olanlarda etkileyici sonuçlar ortaya koymanıza imkan tanıyor.

İpuçları

dokulu kuru bob kesimi

▶ Boyu ve dokuyu daha iyi değerlendirmek için, saçı kişinin kesimden önce kullanacağı şekilde bitirmek çok önemlidir.

▶ Büyük bir saplı tarağın omurgasını konuğun cildine dayayarak saçın sabit durmasını sağladıktan sonra makas kullanın. Tarak, kesim sırasında saçı gergin tutmak için bolca alan sağlar.

  • ▶ Saçın içinde çokça doku oluşturmak için, özellikle de point-cut kesim yapıyorsanız, uçları içten dışa doğru çekerken tarağı tutan elinizi aşağı doğru döndürün ve ergonomik olarak çalışın.

▶ Kakül alanını doğal düşüşünden çıkarıp kişinin kullanacağı yere götürmek ve sonra kesmek önemlidir, bu, boydan çok fazla alma hatasını önler.

Sizce de Jesse Linares’in dokulu kuru bob kesimi denemeye değer, öyle değil mi?

Önerilenler

Benzer İçerikler