Dudak Dolgusu Fiyatları ve Dudak Estetiği

0
463

Dudaklar, yüzümüzü çekici gösteren başlıca bölgelerden biridir. Dudak estetiği için önemli nokta yüz şekline uygun olması ve belirli oranlar ile yapılmasıdır. Kişilerin bu konudaki en önemli beklentisi ise doğal bir görünüm ve dudak dolgusu fiyatları açısından cazip olmasıdır. Bazı işlemler bıçak altına yatmadan gerçekleşse de bazıları cerrahi operasyon gerektirmektedir. Yapılan işlemler sonrasında 3 ila 5 gün süren ödem ve morluklar normal olarak karşılanmaktadır. Bu süre zarfında geçmeyen ve devam eden estetikler bir doktora danışılmalıdır.

Yüz ve dudak oranlarına dikkat edilmeden yapılan büyütme işlemleri, oldukça yapay durmakta ve birtakım sorunlara yol açmaktadır. Bu nedenle işlem yaptırmadan önce geçmişte yapılan işlemleri incelemenizi ve referansları sağlam bir yerde yaptırmanızı tavsiye ederiz. 

Dudak Dolgusu Nedir?

Uygulamadan hemen sonra dudakların hacminin arttığı bir işlemdir. Ayrıca dudak dolgusu fiyat açısından da çok yüksek maliyet istemediğinden dolayı sıklıkla tercih edilir. İşlem sırasında Hyalüronik asit kullanılır. Böylelikle işlem sonrasında dudaklarda daha pembe ve nemli bir görünüm elde edilir. Bu işlemi yaptıran kişilerin en çok merak ettiği konu ise kalıcılığıdır. Kalıcı dolgularda geri dönüşü olmayan reaksiyonlar gözlendiğinden dolayı uzmanlar tarafından en fazla bir yıl kalıcılığı olan dudak dolgusuönerilmektedir. Bir yıl süreyle kalıcılık gösteren dolgularda da bazı reaksiyonlar oluşabilir. Kaliteli ve iyi bir yerde işlem yaptırmak istediğimizde de dudak dolgusu fiyat olarak kafamızı kurcalamaktadır.

dudak dolgusu fiyatları

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak estetiği fiyatları için etkili olan nokta kullanılan Hyalüronik asit miktarıdır. Ayrıca yaptırılan şehirden şehre de fiyat farklılıkları oluşur. Dudak dolgusu fiyatları için 1000 – 5000 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz. İstanbul için bu fiyatlar 1200 TL’den başlamaktadır.

Dudak Silikonu Nedir?

Genellikle Amerika ve Avrupa taraflarında uygulanan kalıcı dudak büyütme işlemidir. Aynen meme büyütme operasyonunda olduğu gibi silikonlar kullanılır. Tek farkı bu silikonların dudağa özel olarak tasarlanmış olmasıdır. Dudak estetiği çeşitlerinden biri olan bu işlem, yalnızca bir kez yapılır ve ömür boyu kalıcılık devam eder. Dudak silikonu yerleştirme esnasında lokal anestezi uygulanır ve iç tarafta ağız köşelerinde açılan yarım santimlik kesiler ile alt ve üst dudağa silikonlar yerleştirilir. Buradan da anlaşılacağı gibi dudak silikonu cerrahi bir işlemdir ve plastik cerrahlar tarafından uygulanması en sağlıklı olanıdır. Bu işlem ile dudak dolgusu fiyatları hemen hemen aynıdır.