Özlem Süer’den “h2o” koleksiyonu

0

 h2o

Türk tasarımının öncü isimlerinden Özlem Süer yeni koleksiyon sunumu h2o’da insan hayatı için nefesten sonra gelen en önemli öğe olma gerçeğini suyun moleküler bileşimine ithafen multidipliner bir defileyle gerçekleştirdi.

Özlem Süer'den “h2o”  koleksiyonu

Hayatın en önemli ögelerinden birinin su olduğu ilhamıyla yola çıkılan bu iş birliğinde, bir sonraki adım olarak Idea Universal ve Şimdi Derneği’nin hayata geçirdiği “Akıllı Köy” projesine destek verildi. Bu projede güneş enerjili pompa yardımıyla açılan sondajlardan su çıkarılıyor ve her evin önüne çeşmeler kurularak temiz su sağlanıyor. Sulama sistemi kurulmasına destek olunarak, Afrikalı ailelere sürdürülebilir temiz su imkânı sağlayarak tüm ailelere umut ışığı olmanın mutluluğu yaşandı. Özlem Süer'den “h2o”  koleksiyonu Özlem Süer'den “h2o”  koleksiyonu

Çağın en önemli konusu olan “su hassasiyetini” üretimdeki su kullanımı ve marka iş birlikleriyle inceleyen tasarımlar, kullanılan renk, hafif ve yenilikçi kalıplar, “smart styling” ile birleşerek zamanımızın hızına ve çoklu duruşuna da gönderme yaptı. “h2o” adlı koleksiyon, suyun birleştirici ve bütünleştirici hayati gücünü mercek altına alırken, Bioderma ilhamını yüksek artisan bir çağdaşlıkla yorumlayan, stylingin bütünleştirici gücünde yarattığı natürel etkili parçaları, hızlı, dijital ve yüksek yaşamın «UNDERGROUND LUXURY» ilkeleriyle birleştiği, baş manken ise Özge Ulusoy’un yer aldığı koleksiyonda odak noktası oldu. Özlem Süer'den “h2o”  koleksiyonu Özlem Süer'den “h2o”  koleksiyonu

SuCo markasının koleksiyon temasıyla rasyonel bir uyum yakalayan, doğal döngüyü temsil eden ürünleri defilede Özlem Süer’in belirlediği SuCo rengi ile tasarımlarda kendini gösterdi. Detaylı işçiliğin koleksiyon özelinde en ünik şekilde SOBE tarafından tasarlanan ayakkabılar ise materyal birleşimi ile büyük beğeni topladı.

Yasin Soy koreografisinde başarılı modeller eşliğinde gerçekleşen performansta saç tasarımları Sabit Akkaya, makyaj çalışmaları ise NARS tarafından yapıldı. Backstage fotoğraflarında Ufuk Altunkaş imzası vardı.

Özlem Süer’in 20 yıldan fazladır devam eden INTERCOLOR Türkiye Delegesi kimliği, renklerin insanlar üzerinde iyileştirici etkisini araştırmada akademik bir ışık tutarken, yine renklerin terapik etkisi tasarımlarda farklı bir arayışın yansıması oldu. Farklı kumaşları bir araya getiren koleksiyonda, şifonlar, ipekler, yepyeni dokumalar ve çağın hızını yakalayan teknolojik kumaşlar çağdaş ve interdisipliner birlikteliği yükseltecek materyaller olarak izleyicinin karşısına çıkıyor. Renk paletinde ise terapik etkili mavi, yansıma etkisi oluşturan yeşiller ve sakinlik veren toprak tonları yer alıyor.

Özlem Süer defilesi için saçları Sabit Akkaya ekibi tasarladı

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz